Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
7555 kez okundu
Pertek Meslek Yüksek Okulu'na kavuşuyor
Pertek Meslek Yüksek Okulu'na kavuşuyor
Tunceli Meslek Yüksekokulu’nun bir yerleşkesi de Pertek’e açılıyor. İşadamı Avukat Kemal GENÇ tarafından eşi Sakine Genç anısına yaptırılacak olan yerleşkenin temel atma töreni dün yapıldı. Törene CHP Tunceli Milletvekili Kamer GENÇ ile çok sayıda protokol üyesi katıldı.
31 Mart 2012 19:46

Pertek İlçesi’nde Meslek Yüksekokulu kurulması için temel atıldı. İşadamı Avukat Kemal GENÇ tarafından eşi Sakine Genç anısına yaptırılacak olan Yerleşkenin temel atma törenine Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş BOZTUĞ, Pertek Kaymakamı Kürşat GÜLERYÜZ, Pertek Belediye Başkanı Kenan ÇETİN, Tunceli Emniyet Müdürü Hayati YILMAZ ve işadamı Avukat Kemal GENÇ katıldı.

Temel atma töreninde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi. Açılış konuşmasını Tunceli Meslek Yüksekokulu Pertek Koordinatörü Yrd.Doç.Dr.Engin ŞEKER yaptı.
Tunceli Meslek Yüksekokulu Müdürü Rahmi AYDIN konuşmasında 2005 yılına kadar Fırat Üniversitesi’ne bağlı olan Tunceli Meslek Yüksekokulu hakkında bilgiler verdi.
Tunceli Meslek Yüksekokulu Pertek Sakine GENÇ yerleşkesinin yapımını üstlenen hayırsever işadamı Av.Kemal GENÇ yapılan törenin kendisi için çok anlamlı olduğunu belirtti
Pertek’in coğrafi öneminden bahseden Pertek Belediye Başkanı Kenan ÇETİN konuşmasında yüksekokul sayesinde ilçede yaşanacak gelişmelerden söz etti.
Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş BOZTUĞ ise hem hüznü hem sevinci aynı anda yaşadıklarını belirttiği konuşmasında 3 yılda Tunceli Üniversitesi’nden yaşanan değişime değindi.
Elazığ Milletvekili ve Tunceli Koordinatörü Av.Şuay ALPAY ile Çemişgezekli İstanbul Milletvekili Mustafa ATAŞ’ın Meclis’te devam eden görüşmeler nedeniyle katılamadığı temel atma töreninde İşadamı Avukat Kemal GENÇ’e plaket takdim edildi
CHP Tunceli Milletvekili Kamer GENÇ’in son anda katılım gösterdiği törende halkoyunları gösterileri ile müzik dinletisinin ardından Tunceli Meslek Yüksekokulu Pertek Sakine GENÇ yerleşkesinin temeli atıldı.
 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
İSTANBUL-ELAZIĞ
317 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
323 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
507 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
502 kez görüntülendi
DETAY HABER KARNE
208 kez izlendi
M.ANALİZ SALIBABA
215 kez izlendi
TELEFİNAL
132 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
361 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR