Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
Doğukent Hastanesi'nin akıbeti?
Doğukent Hastanesi'nin akıbeti?
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Enver ERDEM Elazığ’ın sorunlarını Meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Milletvekili ERDEM, Doğukent Bölge Hastanesi’nin akıbetini Bakan AKDAĞ’a, Hamzabey Barajı’nın son durumunu ise Bakan EROĞLU’na sordu.
16 Aralık 2012 17:57

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Enver ERDEM Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2013 yılı bütçe görüşmelerinde bu kez Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ’a sözlü soru önergesi verdi. Milletvekili ERDEM aslında tüm Elazığ’ın merak ettiği ve cevap beklediği soruyu yöneltti.

BAŞKAN - Sayın Erdem…

ENVER ERDEM (Elâzığ) - Teşekkür ediyorum Sayın Başkanım.

Benim sorum da Sayın Sağlık Bakanımıza: Sayın Bakanım, Elâzığ'ın Doğukent Mahallesi'nde yapılacağı söylenen ve Türkiye'de yapılacak olan 27 bölge hastanesinden birisi olacak olan bu hastanenin, bu projenin akıbeti nedir? Proje hangi aşamadadır? Öncelikle bu proje bölge hastanesi olarak planlanmıştı, daha sonra şehir hastanesi olarak ifade edildi. Burası bölge hastanesi mi olacak, şehir hastanesi mi? Birinci sorum bu.
İkinci sorum: Bu proje ne zaman hayata geçirilecek? Şu andaki durumu nedir? Yoksa üç dört seçimdir seçim malzemesi olarak kullanılan bu tema birkaç seçimde daha kullanılacak mı? Siyaset kurumunun inandırıcılığına ve güvenilirliğine zarar veren bu durumu netleştirir misiniz?
Teşekkür ederim.

Bakan AKDAĞ’ın Doğukent Bölge Hastanesi’nin akıbetini önümüzdeki günlerde yazılı olarak açıklaması bekleniyor. Milletvekili ERDEM Meclis’te ikinci sorusunu ise Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU’na yöneltti.

BAŞKAN - Sayın ERDEM.

ENVER ERDEM (Elâzığ) - Teşekkür ediyorum Sayın Başkanım.

Benim sorularım da Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımıza, Elâzığ'a içme suyu temin edecek olan Hamzabey Barajı, temel atma törenini yaptınız, törende de 2015 yılında Elâzığ'a suyun ulaştırılacağını söylediniz. Şu anda bu projenin ne aşamada olduğunu biliyor musunuz Sayın Bakanım? Orada, bu yıl içerisinde sadece şantiye yolu çalışması yapıldı yani bu proje 2015'e yetişecek mi? Baraj inşaat ihalesini yaptınız ama isale hattıyla arıtma ihalesini yaptınız mı? Bunu öğrenmek istiyorum. Yine "Bu yıl Elâzığ'a 10 milyon fidan dikeceğiz" dediniz. Diktiniz mi, nereye diktiniz? 2009 yılında kent ormanı kuracaktınız, kurdunuz mu? Son sorum da Elâzığ'a 3 tane otomatik meteoroloji ölçüm istasyonu kuracaktınız, bunların akıbeti nedir? Teşekkür ederim.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU (Afyonkarahisar)

Hamzabey Barajı'yla ilgili sözümüz sözdür Sayın Vekilim, zamanında bitecek, şu anda çalışmalar devam ediyor. Tabii ki buna paralel olarak isale hattı ve içme suyu arıtma tesisi de yapılacaktır.

Otomatik meteoroloji ölçüm istasyonu da kuruldu, kuruluyor. Onların sayısını da size yazılı olarak, nerelere kurulduğunu tespit edeceğiz.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-A.DEMİR
235 kez görüntülendi
BANDIRMA-ELAZIĞ
266 kez görüntülendi
ELAZIĞ-GÖZTEPE
580 kez görüntülendi
GİRESUN-ELAZIĞ
365 kez görüntülendi
TELEFİNAL
26 kez izlendi
M.ANALİZ 24 MART
353 kez izlendi
M.ANALİZ 17 MART
468 kez izlendi
BANDIR 1-2 ELAZIĞ
343 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR