• Dolar
  7.4084
 • Euro
  8.9713
 • G. Altın
  443.16
 • T. Altın
  3007.3

Öğretmenler günü her sene büyük bir coşku ve sevinç ile kutlanırken bu sene içerisinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim veren öğretmenler, öğretmenler gününü öğrencileri ile birlikte uzaktan kutladılar.

Öğretmenler öğrencilerini öğrenciler öğretmenlerini özledi. Ama öyle öğretmenler var ki hayatının baharında hain terör örgütü nedeniyle öğrencilerini, sevdiklerini, hayallerini ve umutlarını arkalarında bıraktı, şehit oldu.

Gülen gözlerden geriye yarım kalmış hayaller kaldı.

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın 22 yaşında daha yeni öğretmen olmuş öğrencilerine yeni kavuşmuştu ki hain terör örgütünün düzenlediği saldırıda şehit oldu. Şenay Aybüke Yalçın’dan geriye kadife sesi, gülen gözleri, ben öğretmen olduğum diye yazdığı umut dolu yazılar kaldı.

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz 23 yaşında minik ellere kalem tutmayı öğreten, kalplerine kin, öfke yerine umut aşılayan sınıf öğretmeni. Görev yaptığı Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye gitmek üzere çıktığı yolda hain terör örgütü tarafından aracı taranıp yakılan, hayatı ellerinden alınarak şehit edilen öğretmen.

Adını sayamadığımız şehit edilmiş öğretmenlerden sadece birkaçı…

Bizlere ve topluma umut olan, hayatımızın mimarlarından olan sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü Doruk Medya Grup olarak en içten şükranlarımızla kutluyoruz.