Elazığ’da 6 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim dönemi öncesinde özel bir kolejde öğretmenlere konferans verildi.

Pandemi nedeniyle uzun süredir kapalı olan okullar 6 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacak. Yeni pandemi tedbirleriyle açılacak olan okullara, maske ile gidilecek. Okullarda yemekhaneler, kantinler ve pansiyonlar açık olacak.

Elazığ’da da başlayacak olan yeni eğitim dönemi öncesinde Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Hale Güneş, öğretmenlere konferans verdi.

Yeni dönem öncesinde Elazığ’a gelen Genel Müdür Yardımcısı Güneş, pandemi döneminde kolej olarak iyi bir eğitim süreci geçirdiklerini söyledi. Güneş, ülkemizde yaşanan yangın ve sel afetlerinin ardından yeni dönemde öğrencilerine iklim kriziyle mücadele müfredatı sunacaklarını ifade etti.

 

 

GÜNEŞ: İKLİM KRİZİYLE MÜCADELE MÜFREDATINA BAŞLIYORUZ

Yeni dönemdeki eğitim müfredatı hakkında bilgi veren Güneş, “Değişim Eğitim ile Başlar sloganıyla yeni dönemde; anaokulundan itibaren ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizi iklim krizi müfredatıyla buluşturuyoruz. Ders programlarımızın içinde küçük yaşlardan itibaren iklim kriziyle mücadeleye dönük modüller oluşturarak öğrencilerimizin farkındalığını artırmak istiyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk kez yapay zeka okuryazarlığı ders müfredatıyla öğrencileri buluşturacaklarını belirten Hale Güneş, “İlk kez Türkiye’de yapay zeka ders müfredatı ile öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Türkiye genelinde Talim ve Terbiye Kurulu’ndan onay alan ve kolejimize özel müfredatlardan biri de yapay zeka okuryazarlığı. Öğrencilerimizi yeni dönemde değişen dünyaya hazırlamak ve onları 21. yüzyıl becerileriyle donatmak için her türlü desteği onlara vereceğiz”  şeklinde konuştu.