• Dolar
  7.7082
 • Euro
  8.9946
 • G. Altın
  460.79
 • T. Altın
  3145.6

Elazığ TSO Akaryakıtçılar Komite Başkanı M.Nuri Karamazı sert düşüşün ardından tekrar yükselişe geçen petrol fiyatlarıyla ilgili değerlendirmede bulunarak, “Akaryakıt sektöründe öldürücü boyutta haksız rakabet yaratan maliyetin altındaki fiyatlarla yapılan satışların önlenmesi için yetkililerden gerekli girişimlerin yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Karamazı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Küresel salgından en çok etkilenen sektörlerin başında akaryakıt sektörü, sürekli dengesiz şekilde indirimler ve zamlar ile hedef tahtasına oturtulmuştur.

Akaryakıt fiyatlarında indirim olunca bayi zarar ediyor, pahalı olunca da zarar ediyor. İflas etmemek için mücadele ediyoruz Akaryakıt sektörü en kötü dönemini yaşarken, Türkiye genelinde fatura bazlı vergi kaçakçılığı başını almış gidiyor. Devletine vergisini veren dürüst bayiler can çekişirken, kaçakçılar servetlerine servet katıyor ve sayıları her geçen gün artıyor. Devleti milyonlarca liralık vergi kaybına uğratan akaryakıt sektöründe öldürücü boyutta haksız rakabet yaratan maliyetin altındaki fiyatlarla yapılan satışların önlenmesi için yetkililerden gerekli girişimlerin yapılmasını talep ediyoruz."