• Dolar
  7.4084
 • Euro
  8.9713
 • G. Altın
  443.16
 • T. Altın
  3007.3

Müstakil Sanayici Ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Mehmet Özeren 18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleşen, Elazığ’ın yerli markası olan Harput Dibek Kahvesi Firmasının da katılıp stant açtığı, MÜSİAD EXPO 2020 Ticaret Fuarı hakkında açıklamalar da bulundu.

İki yılda bir düzenli olarak gerçekleştirilen bu yıl da 18. Düzenen MÜSİAD EXPO 2020 Ticaret Fuarı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’nın da ziyaret ettiği  Fuara, Elazığ MÜSİAD üyesi, Harput Dibek kahvesi firması ile Soyer Orhan ve Bütçe ve Mali İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Tekin Gürkan katıldı.

400'e yakın alım heyetinin bulunduğu, 40 binden fazla şirketin temsilcilerinin yer aldığı fuarda, İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından geliştirilen uçan araba Tusi de yerini aldı.

Fuarda 10 salonda ve 70 bin metrekarelik bir alanda binlerce şirketin temsil edildiği ve 10 binlerce ziyaretçinin ağırlandığı, Türkiye’nin ilk hibrit fuarı olma özelliğiyle de sanal ortamdan da katılımların ve ziyaretler gerçekleştirdi.

Sosyal mesafe kuralları ve ciddi sanitasyon önlemleri çerçevesinde yapılan hazırlıklarla 8 binin üzerinde B2B iş görüşmesi gerçekleşti, dünyanın dört bir yanından gelecek sanayici ve iş insanının da katıldığı Uluslararası İş Forumu- (International Business Forum (IBF) ile önemli toplantılara ev sahipliği yaptı ayrıca MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komitesi koordinasyonunda hayata geçirilecek etkinlikte, 100'ün üzerinde fahri konsolos, ziyaretçilerle bir araya geldi.

Fuara ilginin fazla olduğu ve oldukça verimli görüşmelere ev sahipliği yapıldığını ifade eden MÜSİAD Elazığ Başkanı Mehmet Özeren, umarım gerçekleşen bu fuarımız ülkemiz ekonomisine ve ilimizin önemli markası olan Üyemiz Harput Dibek Firması’na hayırlı bereketli olmasını temenni ediyorum" dedi.