• Dolar
  6.8158
 • Euro
  7.5536
 • G. Altın
  376.48
 • T. Altın
  2155.8

Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak, Belediyespor’un da Elazığ’ın takımı olduğunu ifade ederek, kendilerine üvey evlat muamelesi yapıldığını söyledi.

İlimizi TFF 3. Lig 2. Grup’ta temsil eden Elazığ Belediyespor’da yazılı bir açıklama yapan Başkan Ahmet Toprak, takımlarına olan sahipsizlik ve ilgisizliğe tepki gösterdi.

Elazığ’ın ismini ülkeye duyuran Elazığ Belediyespor’un, Elazığ’dan beklediği desteği bir türlü göremediğini aktaran Toprak, Belediyespor’un aldığı flaş galibiyetlerle Türk futbol camiasında ses getirmesine karşın, Elazığlılardan takdir alamadığından yakındı.

Kendilerinin de bu ilin takımı olmalarına karşın gerek deplasman giderleri gerekse de forma reklamı ya da isim sponsorluğu gibi konularda hiçbir destek bulamadıklarını ifade eden Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak, sahipsizlik ortamının bir an önce dağılmasını ve iş adamlarının kulübe destek vermelerini istedi.

Uzun yıllardır profesyonel ligde bulunduklarını ve ligin saygın takımı olduklarını kaydeden Toprak, “Borçsuz, harçsız bu takımı bugünlere kadar getirdik. Her zaman gurur duyulan bir ekip olduk. Bugüne kadar hiçbir şekilde kimseden bir kuruş talebimiz olmadı. Hep takdir edilmeyi bekledik ama bir türlü beklenen desteği alamadık maalesef. Amatör takımların bile maddi açıdan destek talep ettiği bir dönemde takımımıza destek verilmesini talep etmek abes olmaz herhalde. Neden Elazığ Belediyespor’a üvey evlat muamelesi yapılıyor anlamış değiliz.” şeklinde konuştu.

Manisa FK ile oynayacakları kupa maçının A Spor’dan canlı yayınlanacağını ve verilecek bir sponsorluğun mutlaka karşılık bulacağını ifade eden Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak, Cumartesi günü oynanacak olan Fethiyespor maçına tüm Elazığlıları davet etti.