• Dolar
  7.4084
 • Euro
  8.9713
 • G. Altın
  443.16
 • T. Altın
  3007.3

Koronavirüs nedeniyle ertelenen at yarışları 82 gün sonra yarın İstanbul ve Elazığ'da koşulacak yarışlarla açılacak.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen at yarışları yarın İstanbul ve Elazığ'da düzenlenecek koşularla yeniden başlayacak.

82 günlük aranın ardından yarın yapılacak yarışlarda Orhan Meker adına koşulacak Serbest Handikap Orhan Meker Koşusu, açılış programının bir diğer önemli yarışı olacak. Saat 16.00'da başlayacak koşuda 3 safkan İngiliz tayları bin 400 metre mesafede çim pistte mücadele verecek.  

Yeni takvime göre yıl sonuna kadar 428 yarış olacak. Mustafa Kemal Atatürk adına koşulan Gazi Koşusu'nun 94.'sü, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda düzenlenecek. Atçılığın derbisinde bu yılki birincilik ikramiyesi ise 1 milyon 750 bin TL olacak.

 

 

Hipodromlarda Alınan Koronavirüs Önlemleri

Hipodromlardaki Padok, Jokey Odası, Tartı Mahalli, Kayıt Büroları ve diğer tüm yarış mahallerinde sosyal mesafenin korunmasına uygun şekilde gerekli düzenlemeler yapıldı.

Padok mahalline atın jokeyi ve seyisleri dışında at sahibi ve antrenör olmak üzere toplam iki kişinin girişine izin verilecek. Padokta at sahibi, antrenör ve jokeyin bir araya gelecekleri alan sosyal mesafenin korunmasına uygun şekilde kişilerin duracağı noktalar arasında 1.5 metre mesafe olacak şekilde yer işaretlemeleri yapıldı. Ayrıca her atın sahibi, antrenörü ve jokeyin bulunacağı alanlar arasında da 2.5-3 metre mesafe olması planlandı.  

Jokey odasında bulunan giyinme ve soyunma dolapları, her bir jokey için ayrı kullanım alanı oluşturacak şekilde aralarında en az 1.5 metre mesafe olacak şekilde paravanlarla bölündü.

Tartı mahalli ve müşterek bahis gişeleri gibi sıra beklenen diğer alanlarda da sosyal mesafenin korunması için, kişilerin bekleyeceği alanların belirlenmesi amacıyla stickerlarla yer işaretlemeleri yapıldı. Uygun yerlere el dezenfektanları ve korona virüs hakkında bilgilendirici afiş ve broşürler konuldu.  

Bazı önemli koşu günleri şöyle:  

Orhan Meker Serbest Handikapı: 10 Haziran  

Cevdet Karataş Serbest Handikapı: 11 Haziran  

TBMM Koşusu: 4 Temmuz  

Dişi ve Erkek Tay Deneme koşuları: 12 Temmuz  

Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu: 25 Temmuz  

Kısrak Koşusu: 2 Ağustos  

Gazi Koşusu: 30 Ağustos  

Yüksek Komiserler Kurulu Koşusu: 3 Eylül  

TJK Koşusu: 4 Ekim  

Ankara Koşusu: 24 Ekim 

 Uluslararası Yarış Festivali: 24-25 Ekim  

Çaldıran Koşusu: 8 Kasım 

 Cumhuriyet ve Cumhurbaşkanlığı Koşusu: 14 Kasım