Spor Toto 1. Lig’den düşmesi kesinleşen Elazığspor’a bir darbe de AKSA’dan geldi. Yaklaşık 600 Bin TL civarında borcu bulunan Elazığspor’un elektrikleri yeniden kesildi.

Tarihinin belki de en kötü sezonunu yaşayan ve bitime 2 hafta kala küme düşmesi kesinleşen Bordo-Beyazlı ekibimiz Elazığspor’a AKSA’dan yine kötü haber geldi.
Henüz küme düşme üzüntüsünü üzerinden atamayan Birevim Elazığspor’da, yaklaşık 600 Bin TL civarındaki elektrik borcu nedeniyle tesislerin elektrikleri yeniden kesildi.
Alınan bilgilere göre dün akşam iftar saatine yakın bir zamanda, Elazığspor Tesisleri’nin elektriklerinin ilgili firma tarafından kesildiği öğrenilirken, bu gelişmenin ardından elektrik ihtiyacının jeneratör aracılığı ile karşılanmaya başladığı bildirildi.
İlgili firmayla yapılan görüşmelerden şu ana kadar olumlu bir sonuç alınamadığı öğrenilirken, kesintinin bugün de devam ettiği ifade ediliyor.
Sezon başından Elazığspor Tesisleri’nin elektrikleri defalarca kesintiye uğrarken, bu konuda bir türlü kalıcı bir çözüm bulunamadı.

Hatırlanacağı üzere Elazığspor'da yaşanan son elektrik kesintisi,  Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın girişimleri ile ortadan kaldırılmış ve elektrikler yeniden açılmıştı.