• Dolar
  7.3467
 • Euro
  8.944
 • G. Altın
  436.75
 • T. Altın
  2971.1

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Online Satranç Turnuvası’nın 7 – 12 yaş grubu final maçları tamamlandı. Turnuvanın il elemeleri 27 Ekim tarihinde chess.com üzerinden düzenlenmiş 480 sporcunun katılımıyla gerçekleşmişti. İl elemelerinin ardından her ilden ilk üçe giren 184 sporcu arasında 3 Kasımda şampiyonluk mücadelesi verildi.

ÇHGM Turnuvası 7 – 12 Yaş Grubu Final Maçları sonucunda Elazığ’ı temsilen turnuvaya katılan Miraç Melih TOPUZ, Turnuvayı birinci sırada tamamlayarak Türkiye şampiyonu oldu. Eren GÜNER, Turnuvayı üçüncü sırada tamamlayarak Türkiye üçüncüsü oldu. 

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN: "Elazığ’ı temsilen turnuvaya katılarak turnuvayı birinci sırada tamamlayıp Türkiye şampiyonu olan Miraç Melih TOPUZ, turnuvayı üçüncü sırada tamamlayarak Türkiye üçüncüsü olan Eren GÜNER  ve turnuvada mücadele eden bütün sporcularımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum." ifadelerine yer verdi.