• Dolar
  7.4839
 • Euro
  9.0395
 • G. Altın
  442.09
 • T. Altın
  2999.2

Pazar günü ilimizde Tetiş Yapı Elazığspor ile karşı karşıya gelecek olan Pazarspor'da, koronavirüs testi pozitif çıkan 8 futbolcu, Elazığspor’a karşı forma giyemeyecek.

Misli.Com 2. Lig Kırmızı Grup’ta Pazar günü ilimizde Elazığspor ile karşı karşıya gelecek olan Pazarspor’da Koronavirüs şoku yaşanıyor.

Zorlu maç öncesi son kontrollerin yapıldığı Karadeniz temsilcisinde, testi pozitif çıkan toplam 8 futbolcu, Tetiş Yapı Elazığspor’a karşı forma giyemeyecek.

Pazarspor Kulübünden yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce yapılan testlerde 12 sporcu, bir antrenör ve bir personelin Covid-19 test sonuçlarının pozitif çıktığı, gerekli izolasyon sürecinde ligde üç maçın ertelendiği bildirildi.

Açıklamada, yapılan testler sonucunda 8 futbolcunun pozitif çıktığının görüldüğü ve oyuncuların izolasyon ve tedavi sürecine alındığı, bu doğrultuda tedbirler gereğince Pazar günü oynayacak olan Elazığspor müsabakasında 8 oyuncunun görev yapamayacağı aktarıldı.

Öte yandan koronavirüs testi pozitif çıkan 8 futbolcunun yanı sıra sakat ve cezalı oyuncular nedeni ile Pazarspor’un Elazığ'a 15 kişilik kafile ile geleceği kaydedildi.