• Dolar
  7.6702
 • Euro
  8.9801
 • G. Altın
  468.49
 • T. Altın
  3191.9

Elazığ Belediye Meclisi Ağustos Ayı toplantıları ilk oturum ile başlandı.

Meclis Başkan Vekili Aydın Kara başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturumda gündem maddeleri görüşülerek, karara bağlandı.

Gündem maddeleri Meclis Başkan Vekili Aydın Kara başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda karara bağlandı.


Meclisin ilk gündem maddesi Şahinkaya Mahallesi’nde Konut alanı içerisinde yer alan alanın ticaret alanı ve akaryakıt alanı olarak işlenmesi oldu. AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Tügen, gündem maddesinin daha önce meclise getirildiğini ve ret edildiğini belirterek, maddenin gündemden düşürülmesi teklif etti. Tügen’in teklifinin ardından mecliste tansiyon yükseldi.

İmar komisyonuna havale edilmesi istenen talep meclis gündeminde uzun süre tartışıldı. Gündem maddesi uzun görüşmenin ardından oylamaya sunuldu.

Meclisin bir diğer gündem maddesi ise; depremden sonra yıkılan ve yıkılacak olan yapıların bazılarının kaçak yıkılması nedeniyle su ve şebeke hatlarına, yol güzergahlarına ciddi anlamda zarar verdiğinden dolayı, kaçak yıkımların önlenmesi için uygulanacak ceza miktarlarının 5 Kat üzeri kaçak yıkımlarda 20 bin, 5 Kat ve altı kaçak yıkımlarda 10 bin kaçak temel kazısı yapanlara 5 bin lira ceza uygulanması ile ilgi teklif yazısı oldu.