• Dolar
  7.7715
 • Euro
  9.4473
 • G. Altın
  458.73
 • T. Altın
  3125.2

AK Parti Elazığ Merkez İlçe 7. Olağan kongresinde Ömer Faruk Çelik seçildi.

AK Parti Elazığ Merkez İlçe 7. Olağan kongresi AK Parti Milletvekilleri, Belediye Başkanı ve İl, İlçe Teşkilatlarının katılımıyla Gençlik Merkezi Sentetik Sahada gerçekleştirildi.

 

 

Divan Başkanı AK Parti İl Koordinatörü Mahmut Sami Mallı kongrede yaptığı konuşmada; “bugün burada demokratik hayatımızın en güzel şölenlerinden biri olan 7. Olağan kongremizi coşkuyla gerçekleştireceğiz. Demokratik hayatımızın en önemli kurumları siyasi partilerdir. Siyasi partilerin enerji topladığı, kendilerini yenilediği kongreler bir anlamda siyasi partilerimizin bayram sevincidir” dedi.

 

 

AK Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik konuşmasında; “merkez ilçe teşkilatı olarak yeni bir başlangıcın ilk adımı olacak önemli bir günü yaşıyoruz. Yenileşme ve yeniden diriliş olarak ifade ettiğimiz kongrelerimizle birlikte yeni bir heyecan kazanacaktır. AK Parti teşkilatları dünyanın en büyük teşkilatlarıdır. Bu büyük teşkilatın lideri Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ise bir dünya lideridir. Merkez ilçe olarak 136 köy, 38 mahalle 4 belde olmak üzere toplam 292 bin 853 seçmenimiz bulunmaktadır. Elazığ seçmeninin yüzde 75’i merkez ilçe sorumluluğu altındadır. Bu nedenledir ki sorumluluğumuzun bilinci ile her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak, bir önceki günden daha fazla gönüllere girme gayreti içerisinde olacağız” dedi.

 

 

Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları kongre konuşmasında; “Kongreler bizim için muhasebe zamanlarıdır. Biliyoruz ki siyaset uzun soluklu bir iş ve bir bayrak yarışıdır. AK Parti dinamik bir yapıya sahiptir, önceden görev alan şuanda görev alacak tüm arkadaşlarımız bu dinamik yapının birer parçasıdır. AK Parti’de eski diye bir kavram yoktur. Bu kutlu davada görev alan kardeşlerimizin tek gayesi davamıza hizmet etmektir. Bu kutlu davanın ilk tohumu 19 yıl önce atıldı. 19 yıl önce milletin dualarıyla ve halis niyetlerle dikilen bu fidan bugün Allah’a hamd olsun 83 milyonu kuşatan koca bir çınara dönüştü. Girmiş olduğu her seçimde milletin teveccühüne mazhar olan partinin mensuplarıyız” ifadelerini kullandı.

 

 

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım yaptığı konuşmasında; “merkez ilçe kongremiz şimdiden hayırlara vesile olsun. Bugün bir yenilenmeye şahitlik ediyoruz. Değişim ve yenilenme AK Parti’nin karakteridir. Bizim en büyük gücümüz yenilenerek yeni süreçle hazırlıklı olmamızda yatıyor. AK Parti gelecek nesiller için bir yol feneri, bir ışık ve yoldaki bir işaret olacaktır. AK Parti aynı zamanda geleceğin partisidir. Siyaset tecrübe üzerinden gelişir. Yaşanılan her şey bir tecrübenin bir hatıranın ürünüdür. Bizlerin hafızalarında bu ülkenin geçmişine dair unutulmaz izler ve yaşanmışlıklar vardır. 12 Eylül ve sonrasını iliklerine kadar yaşamış bir kardeşiniz olarak yine 28 şubat zulmünü aynı şiddetle yaşadık. Ekonomik iflaslara defalarca şahitlik ettik” dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesajı kongre katılımcılarına aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan video mesajında; ‘‘Aziz milletimizin şanlı tarihimizin her daim yolumuzu aydınlatan medeniyetimizin içinden doğup gelen AK Parti sizlerin ve bu toprakların eseridir. AK Parti bu aziz milletin mahşeri vicdanının sesi ve onun ortak değerlerinin bütünüdür. 18 yılda milletimizin dertleriyle dertlenen sizlerle birlikte eşsiz vatanımızın her bir ilinin ve ilçesinin sorunlarını çözmek, Ülkemizi gerçek anlamda 21. Yüzyıla taşımak için samimiyetle çalıştık. Milletimizin önündeki bütün engelleri kaldırdık. Yapılamaz denilen ne varsa yaptık. Büyük projeleri hayalden gerçeğe dönüştürdük ve devam ediyoruz. Bütün bunları yaparken biliyoruz ki yanımızda daima sizler varsınız.’’dedi.

 

 

AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut; “kongreler bir yenilenme bir kan değişimidir. Bugünde inşallah bu kongre ile birlikte bir nöbet değişimi olacak. Nöbet değişimi derken sadece başkanlık değişimlerini nöbet değişimi olarak algılamamak lazım. Yönetimdeki her türlü değişim nöbet değişimidir. İnşallah bugün öyle bir yenilenme ile Adalet ve Kalkınma Partisi yine yoluna devam edecek. Biz 19 yıldır bu şekilde ayakta kaldık. AK Parti 19 yaşında tamda gençlik çağında. Tam da baş kaldıracak çağda. Tamda meydan okuyacak yaşta. Bundan dolayıdır ki, nerde bir haksızlık, hukuksuzluk adaletsizlik varsa Adalet ve Kalkınma Partisi orada teyakkuz halinde. Eğer emanet ehline tevdi edilmezse zahi olur. Bizler bugüne kadar hiçbir emanete ihanet etmedik, hiçbir emaneti de ziyan etmedik. İnşallah bugünden sonrada hep birlikte emanete gözümüz gibi bakacağız. Benim buna olan inancım ve güvenim tamdır. Kongremizin, partimize ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kulandı.

 

 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ; “2011 yılında İstanbul Yenikapı Kalyon Otel’de partimizin kuruluş deklerasyonu yayınlanırken ben de o zaman İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeydim. Ama orada liderimizle beraberdik. Kurucularla beraberdik. Üzerinden 19 yıl geçti. Bugün yine beraberiz buradayız. Hemen akabinde yapılan seçimlerde malumunuz milletimiz o günkü seçim kanunu gereği, daha sonraki seçimlerde daha yüksek oy almamıza rağmen yüzde 34 gibi bir oyla tek başımıza bizi iktidara getirdi. Önümüze 2023 hedefimizi koymuşuz hemen yakınımızda ve ondan sonraki hedefleri yakalayabilmemiz için liderimizin arkasında bu kutlu yürüyüşe, güçlü yürüyüşe devam edebilmemiz için bizlere çok daha büyük gayret göstermek düşüyor” dedi.

 

 

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık; “Kongreler bizi birbirimize daha çok bağlayan bizim bayram günlerimiz diyoruz. Bizim yeniden yeşillendiğimiz, yeniden bismillah diyerek yol yürüdüğümüz günler. Bugün merkez ilçede yeniden bismillah diyerek yollara düşme zamanı. Ben 19 yıldan beri bu partiye emek vermiş bütün kardeşlerime teker teker teşekkür ediyorum. Biz çok büyük bir aileyiz. 19 yıl önce biz bu yola bir avuç insan olarak çıktığımızda Sayın Cumhurbaşkanımıza inanarak çıktığımızda hayallerimiz vardı. Biz hayallerimize sımsıkı sarıldık sonra milleti hayallerimize inandırdık. Yeni merkez ilçe yönetimimizle 2023 hedeflerimize daha güçlü yürüyeceğimize inanıyorum. Bugüne kadar Cumhurbaşkanımız verdiği her sözü yerine getirmiştir. Elazığ için sözlerimiz, hayallerimiz var. Biz bu hayallerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

 

 

Kongrede İl Protokolü tarafından yapılan konuşmaların ardından Elazığ Merkez İlçe Başkanlığı’nın seçimleri tek listeyle yapıldı. Mevcut Başkan Ömer Faruk Çelik bir kez daha seçilerek görevine devam kararı verildi.