Elazığ’ın Akçakiraz beldesinde 4-6 yaş arasındaki çocukların yararlanabileceği kuran kursunun açılışı yapıldı.

Akçakiraz’da kuran kursunun açılışı gerçekleştirildi. Yeşilkuşak kurs merkezinde 4-6 yaş arasındaki çocuklara eğitim verilecek.

 

 

Açılışta konuşan Yeşilkuşak mahallesi cami imam hatibi Hikmet Kaya, açılışın hayırlı olmasını temenni etti.

Yeşilkuşak mahallesi cami imam hatibi Hikmet Kaya ‘’İlk olarak 4-6 yaş kuran kursunun bulunuyoruz.  İnşallah vatana millete ve bütün insanlığa faydalı olacak evlatların yetişeceğine biz hüsnü niyetle inanıyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’’ Dedi.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, yatırımda emeği geçen İl Müftüsü Selami Aydın’a teşekkür ederek burada yetişen öğrencilerin Elazığ’ın gelişimine her açıdan fayda sağlayacağını söyledi.

Başkan Sabahattin Kaya ‘’Sayın müftümüze gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bu yatırımda çok büyük emeği çok büyük gayretleri var. Buradan yetişen gençlerimiz inşallah şehrin ekonomisine yön verecekler şehrin siyasetine yön verecekler. Şehrin ticaretine yön verecekler.’’ İfadelerini kullandı.

İl Müftüsü Selami Aydın, Türkiye’nin her yerinde 4-6 yaş grupta çocuklara yönelik çalışmaların sürdüğünü belirterek bu kapsamda Elazığ’da da yeni açılan camilerin müştemilatlarını bu eğitime ayırdıklarını dile getirdi.

İl Müftüsü Selami Aydın ‘’Biz çocuklarımıza bu yaşta bu eğitimi vermeyi arzu ettik. Türkiye’nin bu vatanın her bir yanında yerinde kuran kursuna yönelik çalışmalar büyük hızla devam ediyor. Bizde elazığ olarak yeni yapılan camilerimizin bütün müştemilatında 4-6 yaş kuran kursu yapıyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kuran Kursunun açılışı dualarla yapıldı. Daha sonra eğitim görülecek kurs merkezi incelendi, çocuklara hediyeler verildi.

 

 

Öte yandan Mazgirt belediye başkanı Murat Becerikli, Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya ile bir araya geldi. Kaya, Ak Partili Bir Seçmenin Mazgirt’te seçimi kazanmasının bir başarı olduğunu ifade ederek Becerikliyi tebrik etti.

 

 

Mazgirt belediye başkanı Murat Becerikli ise, belediyeler arasındaki dostluk bağlarını önemsediğini aktardı.

Konuşmaların ardından Başkan Kaya günün anısına Başkan Becerikliye hediye takdim etti.