Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde yürütülen Anadolu Masalları projesi kapsamında ilimizde Fırat Anaokulu mazide kalan günümüzde eskisi kadar kullanılmayan tabak, çömlek, kaşık, yöresel kıyafetler ve daha birçok malzeme ile Anadolu Masalları için bir köşe dizayn etti.

 

 

 

Bugün İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Göçüncü Fırat Anaokulunu ziyaret edip projeleri yerinde inceledi.

 

 

 

 

 

 

Fırat Anaokulundan yapılan açıklamada ‘’Milli Eğitim Bakanlığımız koordinesinde yürütülen Anadolu Masalları projesini ilimizde Fırat Anaokulu olarak okulumuz öğretmenlerinden Türkan Erkan , Özlem Polat, Makbule Çetinkaya koordinatörlüğünde ve tüm öğretmenlerimizin katılımı ve çabalarıyla yürüttük. Okulumuzda; mazide kalan günümüzde eskisi kadar kullanılmayan tabak, çömlek, kaşık, yöresel kıyafetler ve daha birçok malzeme ile Anadolu Masalları için bir köşe dizayn ettik. Bu köşemizin konsept amacı öğrencilerimiz için gerçek anlamda otantik ortamda Anadolu Masalları’nı dinlemesi ve zihninde masalları o günün şartlarında canlandırmasıdır. Amaçlarımızdan biri de masallarımızı gelecek kuşaklara aktarmak ve sonsuza kadar yeni nesil aracılığıyla yaşatmaktır.

 

 

 

 

 

 

Bugün ise İl Milli Eğitim Müdürümüz Feyzi Gürtürk ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mahmut Göçüncü okulumuzu ziyaret edip projemizi yerinde incelemiş ve fikir alışverişi yaparak katkılarını sunmuşlardır. Kendilerine okulumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ İfadeleri kullanıldı.