Elazığlı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Elazığ’da Katıldığı Sektör Toplantısının Ardından Kente Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı hemşerimiz M.Hadi Tunç başkanlığında Elazığ ili Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

Bakan Yardımcısı Tunç,  daha sonra sektör temsilcilerinin sıkıntılarını ve taleplerini dinledi.

 

 

 

 

 

 

Ak Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yapılan konuşmaları değerlendirirken Tunç’a katılımından dolayı teşekkür etti.

Ak Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut ‘’ Çok kıymetli bakanım özellikle şahsınıza teşekkür etmek istiyorum. Bir hemşehrimizin böylesine önemli bir kurumda olması bakanlıkta olması bizim de elimizi güçlendiren, bizim de gerçekten çalışma azmimizi artıran, iş çözme yeteneğimizi de kabiliyetimizi de artıran bir şey. Bugün ki toplantının da çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bütün katılımcılara da çok teşekkür ediyoruz. Sayın bölge müdürümüz söyledi konularla alakalı aslında o kadar çok toplanmaya başladık ki ayda bir toplanmaya başladık. Toplanmamız gerektiğine inanıyoruz çünkü Elazığ gerçekten geleceği demin konuştuğumuz üç tane sektörde yatıyor. Tarım ve hayvancılığa Elazığ’ımızın hem iklimi müsait hem kültürel iklimi müsait hem de şuan da yapısal anlamda müsait. Bunu maksimum seviyede değerlendirmek lazım. Bölge müdürlüklerimizin Elazığ’da olması çok büyük şans üç tane bölge müdürümüz Elazığ’da. Üç tane bölge müdürlüğünün bağlı olduğu bakanlığımız Elazığ’da biz sayın bakanımızı bir kez daha ifade ediyorum unutulmasın bir kıymet olduğunu, şans olduğunu düşünüyorum. Türkiye tabi büyüyen, gelişen, kalkınan bir ülke. Büyümenin kalkınmanın gelişmenin olduğu yerde de sürekli yeni ihtiyaçlar olacaktır, yeni ihtiyaçlar ortaya çıkacaktır. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Büyüyen bir çocuk gibi düşünün büyüyen çocuk bir gün gömleği artık olmaz, pantolonu kısa gelir, ayakkabıyı değişmek gerekir. O yüzden bu ihtiyaçların hepsinin doğal ve normal olduğunu düşünüyoruz. Elazığ’da pancar üretimi pancar toplam üretim kapasitesi bütün fabrikanın 250 bin ton peki bizim ürettiğimiz ne kadar yine 250 bin ton yani suyun olmaması pancar üretimine engel olmadı bununla alakalı alınan ek tedbirlerle müsaadelerle bunu yapmaya çalıştık. ‘’ ifadelerini kullandı.

Elazığ’da inceleme ve ziyaretlerine devam eden Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Elazığlı Mehmet Hadi Tunç Sektör toplantısının ardından Elazığ Valiliğini ziyaret ederek Vali Erkaya Yırık ile bir araya geldi.

 

 

Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’un bir sonraki durağı Elazığ Belediyesi ve AK Parti Elazığ İl Başkanlığı oldu.

 

 

Ziyaretlerin ardından Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ve beraberindekiler Karakoçan ilçesine geçerek TKDK desteğiyle süt ve süt ürünleri üzerine üretime başlayan bir fabrikanın da açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Tarım ve orman bakan yardımcısı Mehmet hadi tunç, işletmenin Elazığ ekonomisi için önemli olduğunu söyleyerek, tarım ve orman bakanlığı tarafından verilen destekler hakkında bilgi verdi.

 

 

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise, tarım ve hayvancılığın bölge açısından önemli olduğunu söyledi.

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba’da İşletmenin hayırlı olmasını diledi.

Elazığ TKDK İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz ise, kurumları tarafından fabrikaya verilen destekler hakkında bilgi verdi.

Fabrikanın sahibi Şuayip Çakıralp’te desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederek işletmelerinin dolaylı olarak 500 kişiye geçim kaynağı olacağını söyledi.