• Dolar
  7.3846
 • Euro
  8.9749
 • G. Altın
  441.87
 • T. Altın
  2992.3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Temmuz Cuma günü Ayasofya'nın ibadete açılacağını söylemesinin ardından tarihi mekanda hazırlıklar sürüyor.

Kanal 23’e açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ayasofya’ın ibadete açılacağı 24 Temmuz tarihinde, Elazığ’dan İstanbul’a gitmek isteyen vatandaşlara Belediye olarak yardımcı olacaklarını söyleyerek,

“Tabii son günlerdeki en önemli olaylardan bir tanesi. Bizim 86 yıllık hasretimiz, özlemimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleri neticesinde, Allah’a binlerce kez şükürler olsun, bu hasret son buldu. 24 Temmuz Cuma günü de nasip olursa orada Cuma namazı kılarak Ayasofya’nın tekrar Müslümanlar için ibadete açılışına şahit olacağız. Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hakikaten çok önemli bir olay gerçekleşti.

İstanbul’un sembolü, fethin sembolü, Fatih Sultan Mehmet Han’ın bize yadigarı Ayasofya’da inşallah 24 Temmuz’da gözyaşlarımızla seccadelerimizi ıslatacağız. Hemşehrilerimize de seslenmek istiyorum; İstanbul’a 24 Temmuz’da gelmek isteyen, o havayı teneffüs etmek isteyen, o hasretini, özlemini gidermek isteyen hemşehrilerimize Belediye olarak biz yardımcı olacağız. Hemşehrilerimizi İstanbul’a götüreceğiz. İnşallah bir aksilik olmazsa 24 Temmuz’da Ayasofya’da olacağız. Gitmek isteyen vatandaşlarımız için de inşallah ulaşımı sağlayacağız” dedi.