• Dolar
  7.2915
 • Euro
  8.5355
 • G. Altın
  477.14
 • T. Altın
  3288.5

Elazığ Valiliği tarafından belirlenen program çerçevesinde düzenlenen 15 Temmuz etkinlikleri dün gece boyunca devam etti.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gece düzenlenen etkinlikler boyunca canlı yayın yapan Kanal 23’ün konuğu olan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz gecesinde Kanal 23’ün ve Elazığ’da tüm basının da sabaha kadar canlı yayınla gelişmeleri aktardığını söyleyen Başkan Şerifoğulları Kanal 23 ve tüm basına teşekkür ederek,

“Hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinin yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz, salatlarla, mevlitlerle, tekbirlerle kutluyoruz. Sabahtan itibaren bugünü bayrama çevirebilme adına etkinliklerimiz başladı. Şehit ailelerimiz ziyaret ettik, onların acılarını paylaştık. Bugün akşam da burada yapılan organizasyonlar birlikte bu bayramımızı kutlamaya devam ediyoruz. 15 Temmuz Türkiye’nin bugüne dek gördüğü darbelerden çok farklı. 15 Temmuz darbelerin çok ötesinde bir olgu. Hiçbir darbede vatandaşa silah doğrultulmadı. Hiçbir darbede F-16’lar vatandaşın üzerine bomba yağdırmadı. Allah’ımıza şükürler olsun, milletimizin feraseti, milletimizin dik duruşu ve meydanlara inişi, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve feraseti sonucunda da bu darbe bertaraf edildi. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

 

“İLİMİZİN SORUNLARINI MİLLETVEKİLLERİMİZLE BİRLİKTE BAKANLARIMIZA ULAŞTIRIYORUZ”

Elazığlı depremzede vatandaşların tek kaygısı kış gelmeden önce yeni evlerine bir an önce geçebilmek. Depremin hemen ardından tüm devlet kurumlarının teyakkuz halinde olduğunu ve vatandaşın hizmetinde olduğunu söyleyen Başkan Şerifoğulları,

“Bugün geldiğimiz noktada bir yandan yıkımlar devam ediyor bir yandan ihaleler yapılmaya devam ediyor. Nasip olursa tabii 15 Ağustos’tan sonra Cumhurbaşkanımızın ilimize gelmesiyle birlikte ilk konutlar teslim edilecek. Bugüne kadar yapılan konut ihaleleri için en fazla 7 ay süre veriliyor. İhaleleri yapılanlar yıl sonuna kadar Allah’ın izniyle yetişecek. Bu ay sonuna kadar da 19 bin konutun ihalesi yapılacak. Nasip olursa da yıl sonunda en fazla bir iki ay gecikmeyle tüm hemşehrilerimiz yeni konutlarına yerleşecekler. Bakanlarımız da 15 günde bir gelip incelemelerini yapıyorlar. Onların gelemediği haftalarda bizler Milletvekillerimizle gidip ilin sorunlarını, sıkıntılarını iletiyoruz. İnşallah da bu süreci yara almadan atlatacağız” diye konuştu.

 

 

“ALTYAPI PROJESİ HAZIR, EYLÜL-EKİM GİBİ BAŞLAYACAĞIZ”

Elazığ’ın en büyük problemlerinden biri olan altyapı sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Şerifoğulları,

“İlk geldiğimiz günden itibaren hatta seçim öncesinde biz tüm seçim propagandamızı altyapı üzerinden götürdük. Çünkü altyapının maalesef hem içme suyu anlamında hem de yağmur suyu anlamında ciddi manada sıkıntılı olduğunu biliyorduk. Uzun zamandır da maalesef altyapıya el atılmamış ama biz kendi dönemimizde altyapı sorununu çözeceğimizi taahhüt etmiştik. Geldiğimiz günden itibaren de altyapıyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Projesi hazır, finans noktasında sıkıntımız kalmadı. İnşallah Eylül-Ekim gibi kazmayı vurup bu yıl ihalesini yapmak istiyoruz. Bir yıl içerisinde de vatandaşımıza sıkıntı vermeden altyapı sorununu çözmeyi hedefliyoruz” dedi.