Kazakistan'da yaşayan Elazığlı Hasan Demirel, koronavirüse yakalanmıştı. Demirel’in abisi Kanal 23 aracılığıyla kardeşi için yardım çağrısında bulunarak, “Tek isteğimiz kardeşimin ülkemize getirilmesi” demişti. 38 yaşındaki Hasan Demirel’in koronavirüse yenik düşerek, hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

 

10 yıl önce gittiği Kazakistan’da iş yeri açan ve evlenerek hayatına orada devam eden Hasan Demirel, geçtiğimiz hafta Covid-19 salgınına yakalandı. Hastane şartlarının yetersizliği ve hastalığının giderek ilerlemesinin ardından abisi aracılığıyla sesini duyurmaya çalışan Demirel, “Abi beni kurtarın. Beni Türkiye'ye getirtin” demişti. Demirel’in akşam saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Acılı haberin ulaşmasının ardından açıklama yapan Mehmet Demirel, Kanal 23'ün haberi duyurmasının ardından kardeşi için Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı’nın yanı sıra Elazığ Valiliği ile de iletişime geçtiklerini, Vali Erkaya Yırık’ın da kendilerine yardımcı olmak için elinden geleni yaptığını ancak iletişimler henüz sürerken durumu iyice ağırlaşan kardeşi Hasan Demirel’in vefat haberini öğrendiklerini dile getirdi. Demirel, kardeşinin cenazesini Elazığ’a getireceklerini de kaydetti.