• Dolar
  6.248
 • Euro
  6.88
 • G. Altın
  316.27
 • T. Altın
  2203.3

TBMM Eski Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Elazığ eski Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ eski Milletvekili Merhum Hamza Yanılmaz’ın oğlu ile İş adamı Abdullah Evliyaoğlu'nun kızının aynı zamanda Doruk Medya Genel Müdürü Yunus Evliyaoğlu'nun da kız kardeşinin düğün törenine düğün törenine katılmak üzere Elazığ’a geldi.

Arınç’ı Elazığ Havalimanı’nda Elazığ Vali Vekili Uhut Emre Koyuncu ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze karşıladı.

Elazığ’a gelişinin hiçbir siyasi amacı olmadığını ve sadece düğün törenine katılmak üzere Elazığ’a geldiğini belirten Arınç :

“Ben Elazığ’a davet üzerine geldim. Rahmetli Hamza Yanılmaz Belediye Başkanlığımızı ve Milletvekilliğimizi yaptı.  Kendisi çok sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Çok genç bir yaşta Rabbim onu yanına aldı, rahmetli oldu. Bu akşam onun oğlu Revahan’ın nikah töreni var. Beni ve benim gibi değerli dostlarımızı davet ettiler. Ben de bu maksatla Elazığ’a geldim. fırsat buldukça da geliyorum. Çünkü çocukluğum bu güzel şehirde geçti. 1954 ile 1959 yılları arasında. Her fırsat buldukça da Elazığ’a geldim. Buradaki dostlarımı ziyaret ettim. İnşallah bu akşam nikahımızı yapacağız. Yarında belediye başkanımızı ziyaret edeceğiz. Öğleden sonrada yine Elazığ’daki dostlarımızla belki bir çay içip birlikte olacağız ve tekrar uçakla döneceğim. Gelişimin siyasi hiçbir amacı yok. Çünkü artık siyasi bir kişilik de değilim. Ama burada geçmişten bu yana il başkanlarımız, milletvekillerimiz, ticaretle uğraşan arkadaşlarımız belki de emekli olmuş insanlarımız var. Elazığ mübarek bir yer, güzel bir yer. Her geldiğimde Harput’u ziyaret ederdim. Bu sefer fırsat bulacak mıyım bilmiyorum. Bütün Elazığ’a kalbi selamlarımı gönderiyorum. Elazığ’ın selametliği için, iyiliği için her zaman duacıyız.” Dedi.