• Dolar
  6.7688
 • Euro
  7.6343
 • G. Altın
  366.79
 • T. Altın
  2501.4

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demir, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.

Başkan Dumandağ, Elazığ ve Erzurum’un hem kültür bakımından hem örf adet bakımından birbirlerine benzediklerini söyleyerek, iki kardeş şehir olduklarını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,  Başkan Mehmet Ali Dumandağ'a hediyelerini takdim etti.

 

 

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demir, daha sonra Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar’ı ve ardından Elazığ Yem AŞ. Doğu Anadolu Erzurum 2. Tarım ve Hayvancılık Fuarını ziyaret etti.

 

 

Erzurum'un tarım ve hayvancılık kenti olduğunu ifade eden Dumandağ, "Türkiye'deki toplam meraların yüzde 13'ü Erzurum'da yani ülkemizde en fazla merası olan ili Erzurum.  2. Tarım ve Erzurum Hayvancılık Fuarı, Doğu Anadolu tarım ve hayvancılığını canlandırıyor” diye konuştu.

 

 

Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarında stantları ziyaret eden Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Erzurum Ticaret Borsasını ve iran Başkonsolosluk standını ziyaret ederek İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Mohsen Sheikhlou ile birlikte bir süre sohbet etti.

Haber: Neriman Akbaş