• Dolar
  8.2682
 • Euro
  9.7426
 • G. Altın
  500.09
 • T. Altın
  3371.1

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un talimatı ile Elazığ’da Psikososyal Müdahale Etkinlikleri kapsamında çalışmalara başlandı.

Bakanlık tarafından ülkenin çeşitli bölgelerinde görev yapan psikolog, sosyolog ve rehber öğretmenden oluşan kalabalık bir ekip Elazığ’a gönderildi.

Elazığ’da meydana gelen deprem felaketi nedeni ile evlerine giremeyen, kaygı, stres, kapalı yer fobisi gibi psikolojik sorunlar yaşayan çocukların psikolojik destek amacıyla başlatılan çalışmalar akşam saatlerinde yapılan program çerçevesinde öğrenci ve çocuk yoğunluğunun olduğu tüm okullarda yürütülüyor.

 

 

Psikolojik desteğin fiziksel destek kadar önemli olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatı ile başlatılan çalışmalar kapsamında çocuklarımızın yaşadığı korkunun travmaya dönüşmemesi için PDR uzmanları tarafından çocukların korkularını dile getirmesi ve işleyebilmesi için oyun terapisi alanları kuruluyor. Çocukların kitapla, masalla, oyunla korkuyu yenmeleri için uzman olan rehber öğretmenleri kitap okuyarak, oyun oynatarak, masal anlatarak çocuklara duygusal destek vermek için çalışmalar yapıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezinin koordinasyonunda yürütülen çalışmalar her gün çocukların barındığı okul ve pansiyonlarda yapılmaya devam edilecek. Ayrıca yine Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görev yapan uzmanlar tarafından tüm çocuk ve vatandaşlara psikososyal destek sağlanmaya devam edecek’’ dedi.

 

 

HABER: MİRAÇ KARAPINAR