• Dolar
  8.2742
 • Euro
  9.7355
 • G. Altın
  498.32
 • T. Altın
  3371.1

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi uzaktan eğitim hakkında bölüm koordinatörlerini bilgilendirdi.

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Nuri Gömleksiz ‘’bilindiği gibi covid-19 pandemisi nedeniyle üniversitemiz bu yılda uzaktan eğitim yapma kararı aldı. Sağlık alanı gibi uygulama ağırlıklı bilimler dışında diğer bilimlerde uzaktan eğitim yoluyla eğitimin sürdürülmesiyle ilgili üniversitemiz rektörlüğü ve ilgili birimleri vasıtasıyla kararlar alındı. Bizler de bu konuda uzaktan eğitimin amaca uygun ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için öğrencilerimize bu konuda daha yararlı olabilmek için şüphesiz belli bazı çalışmalar içerisine girdik. Uzaktan eğitim birimi ile koordineli bir biçimde çalışarak fakültemizde üniversitenin bilim destek koordinatörlerine yönelik düzenlenen eğitimin fakültemizde düzenlenmesini sağladık. Burada her bir bölümün bilim destek koordinatörünün belli bir eğitimden geçirilerek uzaktan eğitimin 5 Ekim de üniversitemiz derslere başladığı zaman daha etkili ve amaca uygun bir biçimde gerçekleştirilmesini sağlama hedeflenmektedir. Fakültemiz bilgisayar laboratuvarları bu konuda uzaktan eğitim birimiyle iş birliği yaparak bilim destek koordinatörlerine eğitimin verilmesini sağlamaya çalıştı. ‘’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Muammer Bahşi ‘’ malumunuz ülkemiz ve dünya genelinde bir pandemi süreci yaşıyoruz. Bu pandemiye bağlı olarak da yüksek öğretim kurumumuzun uyguladığı uzaktan eğitimle eğitim uygulamalarını sürdürmesi kararı bizim üniversitemiz olan Fırat Üniversitesinde de gerçekleştirilecek. Bu uzaktan eğitim uygulamalarında sürecin daha iyi yönetilmesi öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerin uzaktan eğitime çok daha sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için bizlerde uzaktan eğitim merkez müdürlüğü olarak bölüm bazında değerlendirerek her bölüm için bir bölüm destek koordinatörü görevlendirdik. Bu bölüm destek koordinatörlerimiz uzaktan eğitim uygulamalarında   eğitim öğretimin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için bölümdeki hem öğrencilere hem de hocalarımıza destek sağlayacaktır. Bu arkadaşlarımızın eğitimi içinde Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi bilgisayar laboratuvarlarını kullanıyoruz. Bize destek verdiği için eğitim fakültesi dekanımıza hem de öğretim teknolojileri bölüm başkanına teşekkür ederiz. Biz açıkçası 5 Ekim de başlayacak olan eğitim öğretim faaliyetleri için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. İnşallah problemsiz bir şekilde eğitim öğretim faaliyetlerimizi tamamlayarak bu yıl ki eğitim hayatımıza başlayacağız ve problemsiz bir şekilde de bu eğitim öğretim faaliyetlerimiz de tamamlayarak öğrencilerimize en iyi şekilde eğitim öğretim alma fırsatı vereceğiz. ‘’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Fırat Üniversitesi TOMAR Türkçe Eğitim Koordinatörü ‘’ uzaktan eğitim birimi eğitimine katıldık güzel ve faydalı geçti. Geçen seneye göre eksik noktaların giderilmesi adına verimli bir eğitim oldu. Bu konuda eğitim düzenleyen hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Pandemi sürecinde hem öğrencilerin sistemi bilmemesi hem de bizim siteme aşina olmamamız biraz zorluk yaşattı. ‘’ dedi.

 

 

 

 

Yazılım Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Hande Yüksel; ’’ uzaktan eğitim için bu şekilde bilgilendirilmek çok güzel. Gayet güzel bilgilendirildik ve kısa sürede Fırat Üniversitesinin uzaktan eğitime adapte olması çok güzel gurur verici bir şey. Bizlerde her bölümün sorumlusu olarak çok güzel bir şekilde bilgilendirildik inşallah bizde gerekeni yapacağız. Pandemi dönemi öğrenciler için de hocalar için de sıkıntılı bir süreç özellikle geçen dönem ilk olduğu için çok sıkıntı yaşadık ama bu dönem inşallah oturtacağımızı düşünüyorum.’’ Dedi.