• Dolar
  7.4126
 • Euro
  9.0363
 • G. Altın
  441.83
 • T. Altın
  2975.2

Elazığ'da bir yıl önce tünel inşaatında çalışırken kafasına kalasın düşmesi sonucu beyin travması geçiren 2 çocuk babası Yaşar Gözütok (46), bir yıldır yatağa bağımlı bir şekilde yaşıyor. Bir yıldır yatağa bağımlı yaşayan Gözütok'un vücudunda yaralar meydana gelirken, ailesi daha iyi bir hastane de tedavi görmesi için yetkililerden yardım bekliyor.

2 çocuk babası Yaşar Gözütok (46), 6 Kasım 2018 tarihinde Ordu'da tünel inşaatında çalışırken kafasına kalas düştü. Ağır yaralanan Gözütok, Ordu Devlet Hastanesinde 3 günlük tedavisinin ardından memleketi Elazığ'a sevk edildi. Fırat Üniversitesi Hastanesinde Beyin Cerrahi Bölümünde tedavi altına alınan Gözütok, kafasına aldığı darbe sonucunda geçirdiği beyin travması nedeniyle bir yıl boyunca tedavi gördü. Yaşadığı beyin travması nedeniyle hiç bir şeye tepki vermeyen Gözütok'un vücudunda uzun zamandır yatalak olmasından dolayı yaralar çıkmaya başladı.

Bir yıldır abisinin yatağa mahkum bir şekilde yaşadığını ifade eden Orhan Gözütok," Abim 2018 yılında Ordu'da bir tünel inşaatında çalışırken kaza geçirdi. Kafasına kalas düştü.24 gün Ordu Devlet Hastanesinde tedavi gördükten sonra Fırat Üniversitesi Hastanesine getirdik. Bir yıldır da tedavi görüyor. Abim kafasına aldığı darbe nedeniyle beyin travması geçirdi. Tamamen yatağa mahkum bir şekilde yaşıyor. Konuşamıyor, kendi ihtiyaçlarını göremiyor." dedi.

Bir yıldır yatağa mahkum yaşadığı için abisinin vücudunda yaraların çıktığını belirten Gözütok," Ben bakımını yapıyorum. Doktorlar küçükte olsa bir umut var diyorlar. Bizim tek istediğimiz daha iyi bir hastanede tedavi edilmesi. Bir yıldır perişan bir şekilde yaşıyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz." şeklinde ifade etti.

Haber:Dilber Devrim