• Dolar
  6.7128
 • Euro
  7.508
 • G. Altın
  371.97
 • T. Altın
  2563.4

İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yıl İZDENİZ filosuna katılacak iki arabalı vapura verilecek isimler için bir anket başlattı. Ankette İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017'de PKK tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen Elazığlı Fethi Sekin’in ismi de yer alıyor.

İLHAN: “ANKET YAPILMASI UTANÇ VERİCİDİR”

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ankete ise İzmir Elazığlılar Derneği büyük tepki gösterdi. Dernek Genel Sekreteri Sosyolog Gökhan İlhan anketin yapılmasını büyük bir yanlış olarak gördüğünü söyleyerek,

“İzmir’de düşmana ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’dir. İzmir’de son kurşunu vatan uğruna kahramanca sıkan da Fethi Sekin hemşehrimizdir. İsmini yaşatmak yakışırken anketin yapılması bile utanç vericidir! Bu neyin inadı bu nasıl bir aymazlıktır? İsmini anket seçeneği olarak koyduğunuz bu yüce şehidimiz, gözünü kırpmadan halkı için siper oldu. Umarım İzmir Belediyesi bu büyük aymazlıktan ve yanlıştan bir an önce döner” diye konuştu.

 

NE OLMUŞTU?

İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi sitesinde bu yıl İZDENİZ filosuna katılacak iki arabalı vapura verilecek isimler için bir anket başlatıldı. 3 Mart’a kadar devam edecek oylamada en çok oyu alan iki tercih arabalı vapurların ismi alacak. Tercihler arasında İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017'de PKK tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen kahraman polisimiz Elazığlı Fethi Sekin’in ismi de yer alıyor.

SÖZ KONUSU ANKETE ULAŞMAK İÇİN