• Dolar
  7.6604
 • Euro
  8.9115
 • G. Altın
  458.49
 • T. Altın
  3120.8

İlimizin manevi önderlerinden Kazım Efendi’nin aile bireylerinden birisi tarafından kapatılan türbesi bu defa da aile bireylerinden birisi tarafından yıktırılmaya çalışıldı. Türbe’nin kapısında bulunan tabela ve mezarın üzerinde bulunan çatı aile bireylerinden birisi tarafından söküldü.

 

İlk kez televizyonumuz Kanal 23’ün gündeme getirdiği bu gelişme sonrası vali Erkaya Yırık ve belediye başkanı şahin Şerifoğulları devreye girerek, türbenin açılmasını sağladılar.

Gerek Elazığ, gerek çevre iller ve gerekse de Türkiye genelinden çok sayıda kişinin ziyaret ettiği türbenin, aile bireylerinden biri tarafından herhangi bir gerekçe gösterilmeden kapatılarak “Özel Mülktür, Aile Fertleri Dışında Girilmesi Yasaktır” tabelasının asılmasının ardından, Televizyonumuz Kanal 23 konuyu gündeme getirmiş ve türbeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlar aile bireylerinden bazılarının aldığı karara tepki göstermişlerdi.

 

 

Yaşanan bu olay sonrasında Vali Erkaya Yırık ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na da intikal ederken, Vali Yırık ve Başkan Şerifoğulları’nın Kazım Efendi’nin aile bireylerinden bazılarıyla yaptıkları görüşmeler sonrasından yanlıştan dönüldü ve türbe tekrardan ziyarete açılmıştı.

 

 

Türbenin açılmasının üzerinden tam bir hafta bile geçmemişken aile yakınlarından biri bu defa da Kazım Efendi türbesini yıkmaya çalıştı. Türbenin kapısında bulunan levha ve mezarın önünde bulunan çatı sökülerek tahrip edildi.

 

 

Olayın jandarmaya intikal etmesi üzerine jandarma ekipleri aile yakınlarından bazılarını yakalayarak gözaltına aldı.

Konuyla ilgili gelişmelerin ne olacağı ise merak konusu oldu.