Türk Kızılayı Elazığ Şubesi İlk Yardım Haftası Münasebetiyle Vatandaşlara Bilgilendirme Broşür Dağıttı.

Kızılay Elazığ Şubesi tarafından Elazığ’da İzzetpaşa Camii önünden Öğretmenevine doğru herhangi bir kaza ya da hayati tehlike durumlarında yapılması gerekenleri anlatan broşürler dağıtıldı.

 

 

Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, etkinlik hakkında konuşarak, toplum bilinci kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti. Kızılkaya ayrıca tüm vatandaşları ilk yardım konusunda duyarlı olmaya davet etti.

 

 

Başkan Kızılkaya Konuşmasında; “İlkyardım herhangi bir kaza neticesinde ya da yaşam bulgularının kötüye gittiği esnada herhangi bir sağlık ekibinin müdahalesi olmadan mevcut imkanlar ile kişinin hayatını kurtarmaya ya da yaşam koşularının çok daha kötüye gitmesini engellemek için yapılan müdahalelerdir. Biz de vatandaşlarımızı bu konuda bilgilendirmek amaçlı düzenlemiş olduğumuz ilkyardım broşürlerini hayatın her safhasında karşılaşabilecekleri kaza veya herhangi bir hastalık durumunda nasıl müdahale edeceklerine dair hazırlanmış broşürleri vatandaşlarımıza dağıtarak bir toplum bilinci kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.