Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ilçede yağmur suyu alt yapı projesi çalışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kovancılar’ın en önemli sorunlarından biri olan yağmur suyu problemini çözdüklerini belirten Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, “Projemiz yağmur suyunu toplama ve deşarj etme ile ilgilidir. Bu projemizin üst kuşaklama kanalı yaklaşık 1200 m uzunluğunda bütün duvarları yapılarak deşarj kanalına kadar uzadı” dedi.

Deşarj kanalının 3000 metre uzunluğunda olduğunu belirten Başkan Akpınar, “Bu kanalımızın 1 km si 1000'lik borular ile 2020 yılı içerisinde döşenip hizmete sunulmuştur. Bu yıl da kalan 2 km'lik kısmının inşaatı devam etmekedir.2021 yılı içerisinde kalan 2 km'lik kısmı 1000'ik boruları ile şehir dışına suyu deplase etmiş olacağız” diye konuştu.

 

 

Başkan Akpınar yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı: İsmetpaşa mahallemizde sürekli yağmur su baskınları gerçekleşiyordu. Bunun da önlemini alarak sorunu çözmüş durumdayız. 1250 m uzunlunda yeni TOKİ bölgesi ve Alibey caddesinde tamamen yağmur suyu kanalları deşarj tahliye kanalları oluşturarak yağmur su şebekesine bağlandı. Bu çalışmalarımız toplam olarak 5250 m uzunluğunda yağmur suyu kanalımız, 1200 m ise üst kuşaklama kanalımız olmak üzere yapılıp, şehrimizin ana problemi olan yağmur suyu toplama ve deşarj ile ilgili projemiz sonuçlanacak. İnşallah memleketimize hayırlı uğurlu olsun.”