24 ocak depremi sonrasında köylerde yapılan konutların bir kısmı tamamlanırken; bir kısmı devam ediyor. AFAD Müdürü Osman Pıhtılı, Değirmenönü Köyü’nde konutlarına yerleşen vatandaşları ziyaret etti.

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören köylüler için planlanan konutların bir kısmı tamamlanırken; bir kısmının yapımı sürüyor.

AFAD Müdürü Osman Pıhtılı, eşi Hatice Pıhtılı ile birlikte Değirmenönü köyünde konutlarına yerleşen vatandaşları ziyaret etti.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve AFAD’ın hayata geçirdiği projeyle, ileri yapı teknolojisiyle üretilen evlere kavuşan Değirmenönü Köy sakinleri, evlerine yerleşti.

Köylerde hak sahibi olan vatandaşların evlerinin yapılacağı yer seçim işlemlerinin yüzde 82’sinin tamamlandığını belirten AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı, yaz aylarına kadar birçok köy konutunun teslim edileceğini söyledi.

Pıhtılı, ayrıca yapımı devam eden konutların sayılarıyla ilgili bilgiler de verdi.

Çalışmaların hızla sürdüğü köylerde, geri dönüşüm özellikleriyle "doğayla dost" olarak da bilinen çelik konstrüksiyon ile yapıldığını vurgulayan Pıhtılı, evlerin aileler için kullanışlı olduğunu ifade etti.