AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Göl ve Sarılı Köylerinde yapımı devam eden TOKİ konutlarını inceledi. Demirbağ köy muhtarları ve köy sakinlerinin de talep ve sıkıntılarını dinledi. Milletvekili Demirbağ, erken seçim çağrılarına bir kez daha yanıt vererek, “Erken Seçim Yok” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ’da bir dizi inceleme ve ziyarette bulundu. Milletvekili Demirbağ’a, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan ve AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı ile beraberindeki heyet eşlik etti.

 

 

Milletvekili Demirbağ ilk olarak, Hankendi’ye bağlı Göl köyü ile merkeze bağlı Sarılı köyünde yapımı devam eden TOKİ konutlarında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Demirbağ ve beraberindeki heyet, Tadım, Ortaçalı, Ballıca, Gölköy, Badempınarı ve Sarılı Köy Muhtarlarıyla birlikte Sarılı Köyündeki sakinlerle bir araya gelerek taleplerini dinledi.

Milletvekili Demirbağ burada yaptığı açıklamada; “Burada onların sorunlarını dinledik. Beraberimizdeki bürokrat arkadaşlarımızda üstlerine düşen işleri yapacaklar. Gittiğimiz her yerde böyle bir sistem uygulamaya çalışıyoruz. Burada şuan 2 köy ama genelde gittiğim yerlerde 10 15 muhtar bir araya gelmek suretiyle bölgesel toplantılar yapıyoruz. Bürokrat arkadaşlarımıza o köylerin sorunları iletiliyor.”dedi.

 

 

“ERKEN SEÇİM YOK”

Erken seçim çağrılarına bir kez daha yanıt veren Milletvekili Zülfü Demirbağ; “Erken Seçim falan olmaz. Başkanlık sistemi çocuk oyuncağı değil. Ya Cumhurbaşkanı seçime götürecek yada meclis götürecek. Mecliste de seçime götürecek bir çoğunluk yok. Cumhurbaşkanı’da durup dururken bu pandemi, sıkıntı ortamında kalkıp sırf sırtı yerden kalkmayan pehlivan gibi her muhalefet lideri seçim istediğinde seçime gidilmez. Bu kadar ucuz değil bu iş. Dolayısıyla biz seçim için değil her zaman insanımızla iç içeyiz. Cumhurbaşkanımız’da özellikle Milletvekillerinden bunu rica ediyor.”dedi.

 

 

AK Parti Elazığ Milletvekili Demirbağ daha sonra Karayolları ve Özel İdare tarafından yapılan Altınçevre, Ballıca, Sarıyakup, Tadım, Ürünveren Köylerinin grup yolunun incelemesinde bulundu.