• Dolar
  6.7467
 • Euro
  7.5804
 • G. Altın
  368.04
 • T. Altın
  2526.3

Ak Parti Elazığ Meilletvekili Metin Bulut, Elazığ Harput Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda konuşan Metin Bulut depremden küçük esnafların çok fazla etkilendiğini söyledi. Bulut,

“Küçük esnafımızın bu akut dönemde etkilenmesinin şiddetini azaltabilmek için bizler elimizden gelen gayreti, çabayı sarf ediyoruz. Hakikaten Harput Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kooperatifi çok yeni bir kooperatif olmasına rağmen, Elazığ’ın bütün yükünü yüklenmeye çalışan ve çok kısa zamanda çok ciddi mesafe kat eden bir kooperatif oldu. Bizim esnafımızı muhafaza etmemiz lazım. Özellikle küçük esnafımızı bu dönemde korumamız lazım. Onun için sürekli mesai halindeyiz. Gelen talepleri hızlıca çözmeye çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki biz ancak bunu çözdüğümüzde, vatandaşımızın sorunlarını çözmüş olacağız” diye konuştu.

 

 

Elazığ’ın yaralarını sarmaya çalıştıklarını belirten Oda Başkanı Turan Kurnaz,

“Esnaf kefaleti olarak, 100-150 dosyayı hazırlamış bulunmaktayız. Gece geç saatlere kadar çalışıyoruz. Amacımız karamsar olan esnafımızın kredilerini bir an önce ödemek. Depremden önce vergi levhası açık. 3 ayını doldurmayanlar kredi alamıyorlardı. Onu da Sayın Vekilim halletmiştir” dedi.

 

 

Daha sonra Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden Milletvekili Bulut,

“Bunun ekonomik bir depreme dönüşmesine de artık birilerinin müdahale etmesi lazım. Bu konuda ilk günden bugüne hem esnafımızla alakalı hem de küçük ve orta büyüklükteki işletmelerimizle alakalı bir takım tedbirler almaya çalışıyoruz. Doğru tedbiri alabilmek için onların temsilcileriyle de sürekli temas halindeyiz. Şimdi sizlerle birlikteyiz. Tabanın sıkıntılarını en iyi bilen, en doğru bilgiyi alabileceğimiz kesim sizlerseniz” diye kaydetti.

 

 

Organize Sanayi Başkanı Suat Öztürk ise ilk günden beri taarruz halinde olduklarını söyleyerek,

“5-6 depoyu AFAD ve Kızılay’a kullanmaları üzere, lojistik hizmeti sağlıyoruz. Elazığ Valiliğimize bu konuda destek olmaya çalışıyoruz. Tabii bundan sonrası da önemli. Devletin almış olduğu tedbirler ile KOSGEB vb. krediler ile, esnafın ve vatandaşların rahatlatılması sağlanıyor” dedi.