Maden ilçesinde bir köyde 4 gün önce bahçe sulamak için evden çıkan ve haber alınamayan Kıbrıs Gazisi Aziz Gündüz’ün bugün cansız bedenine ulaşılmıştı. Aziz Gündüz’ün öldüğünü öğrenen dayısı oğlu Kasım Taş da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Maden ilçesine bağlı Akboğa köyünde ailesiyle birlikte ikamet eden alzheimer hastası 63 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Aziz Gündüz, 4 gün önce sabah saatlerinde bahçeyi sulamak için evden çıktıktan sonra ailesi bir daha haber alınamamıştı. Gündüz’ün köyünden 3 kilometre uzakta görüldüğü bilgisini aldı. Bunun üzerine bölgeye yoğunlaşan ekipler, yaptığı aramada derenin kenarında Aziz Gündüz'ün cansız bedenine ulaştı.

Daha sonra acı haber köyde duyuldu. Kıbrıs Gazisi Aziz Gündüz’ün ölü olarak bulunduğunun haberinin gelmesi üzerine acı bir olay daha yaşandı. Kıbrıs Gazisi Gündüz’ün dayısı oğlu 70 yaşındaki Kasım Taş vefat haberini alınca kalp krizi geçirdi. 5 çocuk babası Kasım Taş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Merhum Taş’ın da yapılacak işlemlerin ardından Maden’e bağlı Akboğa köyünde defnedileceği öğrenildi.

HABER: TOLGA SÖNMEZ