Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, bir zamanlar inşaatında işçi olarak çalışan ve şimdilerde ise tıp fakültesi öğrencisi olarak aynı kütüphanede ders çalışan Hasan Coşkun ile bir araya geldi. Rektör Göktaş ilk kez Kanal 23’ün ekranlara getirdiği genç öğrenci ile kütüphanede görüşerek kendisini tebrik etti.

Elazığlı Hasan Çoşkun, 2017 yılında ailesine ekonomik olarak destek vermek için Fırat üniversitesi kütüphanesinin inşaatında çalıştı. Daha sonra üniversite sınavına hazırlanan Coşkun Tıp fakültesini kazanarak hayalini gerçekleştirdi. 23 Yaşındaki Hasan Coşkun bir zamanlar inşaatında işçi olarak çalıştığı kütüphanede şuanda Tıp Fakültesi öğrencisi olarak ders çalışıyor.

Coşkun'un sosyal medya hesabından fotoğrafını paylaştığı kütüphaneye ilişkin, "Sizce ben, inşaatında çalıştığım kütüphaneye yıllar sonra tıp fakültesi öğrencisi olarak çalışmaya gelmiş miyimdir?" mesajı binlerce beğeni aldı.

 

 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş da paylaşımı sonrası kütüphanede bir araya geldiği genci tebrik etti.

Lise yıllarında ailesine yük olmamak ve eğitim giderlerini karşılayabilmek için inşaatlarda çalıştığını anlatan Coşkun, "Köyde işler olmadığı zaman şehirde farklı işlerde, inşaat işinde, kasiyer olarak, kayısı bahçelerinde çalıştım. Yaz aylarında boş zamanlarım çalışmakla geçti. O dönem, kütüphaneye bir gün tıp öğrencisi olarak ders çalışmaya geleceğinin aklının ucundan bile geçmediğini aktaran Coşkun, şöyle devam etti: "Güneşin altında çalışıyorduk, zor günlerdi. Üniversiteyi kazanınca buraya ders çalışmaya geldiğim zaman insanın azmedince, hedefleri doğrultusunda çalışınca neleri başarabileceğini gördüm. Çalışmalarımın neticesini aldım, bunun için çok mutluyum. Çok güzel bir duygu."

 

 

"GENÇ KARDEŞLERİMİZE ÖRNEK OLMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ"

Rektör Prof. Dr. Göktaş da Coşkun'un zor şartlara rağmen çalışıp tıp fakültesini kazandığını ifade ederek şunları kaydetti: "Hasan kardeşimizin sosyal medyada mesajını görünce hakikaten biz de heyecanlandık. Azimle çalışarak insanın neler yapabileceğinin en güzel örneklerinden birisi. Bu başarı genç kardeşlerimize, çocuklarımıza örnek olması açısından çok önem arz ediyor. Kendisiyle sohbet ettik, puanı da oldukça yüksek. FÜ Tıp Fakültesinin alanında çok başarılı bir üniversite olduğunu araştırmış, tercihini kullanmış. Buna da ayrıca sevindik. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum."