Geçtiğimiz günlerde Japonya’dan bisikletiyle dünya turuna çıkan Shogan Kameda, kamp yaptığı Elazığ’ın Sivrice ilçesinde dişini fırçalarken kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklanarak yaralanması Türkiye gündemine girmişti.

Yaşanan talihsiz olay Sosyal medya platformu olan Twitter’da Trend Topic olarak Türkiye gündeminde yer almıştı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Elazığ’ın sosyal medyada kötü anılması üzerine bugün akşam saatlerinde başlattığı #MisafirperverElazig hastag çalışmasına Elazığ bürokrasisi ve vatandaşlar destek verdi.

 

 

 

 

 

 

"Japon Turist Elazığ'da Bıçaklandı"  hastag’inin sosyal medyada trend topic olması üzerine #MisafirperverElazig hastagine destek olan bazı isimler şu şekilde sıralandı;

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş

Ne demiş rahmetli Bünyamin Eroğlu;

"Vatanın elleri çok güzel amma

Gakgoşlar diyarı Elaziz başka."

Kadim bir geçmişe sahip, bilim, sanat ve kültür şehri Elazığ misafirperverdir.

Gürsel Erol

Elazığımız birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, kadim bir geçmişe sahip şehrimizdir. Elazığ zengin doğal ve kültürel güzelllikleri barındıran bir kenttir. Anadolu toprağının özüdür, insanı hoşgörü ile yoğrulmuştur.

Zülfü Tolga Ağar

Elazığımız, misafirperverliği ve hoşgörüsüyle Anadolu’nun Aziz Şehridir.

Kadirşinas Gakgoların şehri Elazığımızın kapıları her daim misafirlerimize açıktır.

Metin Bulut

Anadolu’nun tüm değerlerinin birlikte yaşandığı kültür ve tarih şehri Elazığ misafirperverliğiyle ve kadirşinaslığıyla örnek bir şehirdir. Elazığlılar’ın kapısı ve gönlü misafirlerine ardına kadar açıktır.

Zülfü Demirbağ

Bir çok medeniyete evsahipliği yapan, dostluğun, kardeşliğin vücut bulduğu, hoşgörünün şehri, gakgoşların diyarı Anadolu'nun kadim şehri Elazığ'ımızın ve Elazığlıların, kim olursa olsun gönlü de kapıları da ardına kadar açıktır.

Sermin Balık

"Gakgom merttir,

Gakgom yiğittir,

Gakkom misafirperverdir!.."

Elazığ, kadirşinazlık ve misafirperverlikte öncü, içinde barındırdığı tarih ve kültür değerleriyle özdeşleşmiş kadim bir şehirdir.

Şehrimiz ve yüreğimiz de her daim misafirlere açıktır...

Şahin Şerifoğulları

“Bu aziz şehri görmeden yaşamak ömürden sayılır mı?”

En güzel coğrafyanın, tarihin, kültürün ve medeniyetin sahibi kadim şehrimizin insanı asil, mert, yiğit, vefalı ve misafirperverdir.

Aziz şehrimizin ve yüreğimizin kapıları her zaman misafirlere açıktır.

Osman Pıhtılı

Medeniyet ve hoşgörü şehri #Elazığ, #MisafirperverElazığ. Gelip,  görüp, yaşayan insanların gönlünde taht kuran şehir Elazığ.

Gönlü ve yüreği sevgi dolu, Mert insanların şehri Elazığ.

Asilhan Arslan

Medeniyet ve hoşgörü şehri #Elazığ, #MisafirperverElazığ. Gelip,  görüp, yaşayan insanların gönlünde taht kuran şehir, Elazığ.

Gönlü ve yüreği sevgi dolu, mert insanların şehri Elazığ.

Şimdi Elazığ’a destek zamanı  #misafirperverelazığ