• Dolar
  6.7467
 • Euro
  7.5804
 • G. Altın
  368.04
 • T. Altın
  2526.3

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban öncülüğünde Elazığ’da faaliyet gösteren Kent Konseyi, Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve Şehir Meclisi temsilcileri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya geldi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve Ak Parti Milletvekili Metin Bulut'un da hazır bulunduğu toplantıya;  HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, Şehir Meclisi icra kurulundan Nafiz Koca, Elâzığ STK Platformu dönem sözcüsü Servet Yaşar Özdemir, Kent Konseyi başkanı Murat Ergen katıldı.

24 Ocak tarihinde meydana gelen deprem afetinde evini kaybeden depremzedelerin yaralarını sarmak ve deprem münasebetiyle evsiz kalan vatandaşların ev sahibi olmaları için geliştirdikleri sosyal sorumluluk projesi için fikir teatisinde bulunmak için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşen Elazığ STK Temsilcileri hazırladıkları dosyayı Bakan Soylu’ya takdim etti.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda dosyayı İçişleri Bakanına grup adına  Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban takdim etti. Şehrin sivil dinamikleri adına yaşanan depremden dolayı geliştirdikleri sosyal sorumluluk projesini Bakan Soylu’ya takdim eden Başkan Çoban dosyanın içeriği ile alakalı bilgiler de verdi.

HAZARSAM Başkanı Çoban’nın sunduğu dosya ve gösterilen hassasiyete Bakan Soylu teşekkür etti. Gerçekleştirilen ziyarette deprem süreci de konuşularak şu ana kadar yapılan işler ve başlatılan çalışmalar Bakan Soylu tarafından STK temsilcilerine aktarıldı.