• Dolar
  7.359
 • Euro
  8.9377
 • G. Altın
  436.80
 • T. Altın
  2968.2

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme Merkezi’ne bağlı Sürekli İzleme Merkezi verilerine göre Türkiye’nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü. Havası en temiz şehir ise Bursa.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi verilerine göre Düzce’nin hava kirliliği durumu kırmızı alarm vermeye başladı.

Bununla birlikte açıklanan verilere göre Türkiye’de havası en kirli olan il Düzce oldu. Düzce’de temiz hava için 0 ila 50 arasında bulunması gereken endeks değeri 174’e kadar yükseldi.

İkinci sırada 172 ile başkent Ankara yer aldı. En kalitesiz havaya sahip üçüncü şehir ise 171 endeks değeri ile Hakkari oldu.

Bakanlığın Hava Kalitesi İzleme Merkezi'ne bağlı Sürekli İzleme verilerinden alınan bilgilere göre havası en temiz şehir de Bursa oldu.

ELAZIĞ’IN HAVASI ORTA

Verilere göre Elazığ’ın hava endeksi 50 ila 100 arasında değişkenlik göstererek haritada Orta derece olarak ölçüldü.

Ayrıca Elazığ’ın havası açık hava sporları, bisiklet sürmek, açık havada yürüyüş ve dışarıda piknik yapmak gibi etkinlikler için elverişle olarak belirtildi.

ÇEVRE İLLER HEM İYİ HEM DE KÖTÜ

Diyarbakır ve Bingöl  0 ila 50 endeksi arasında haritada “İYİ” olarak belirtilirken Malatya ise 100 ila 150 endeksinde Hassas olarak ifade edildi. Tunceli ise Elazığ ile aynı endekse sahip iller arasında yerini aldı.