• Dolar
  6.7539
 • Euro
  7.6798
 • G. Altın
  371.08
 • T. Altın
  2531.2

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın başlattığı esnaf kardeşliği programına destekler gelmeye başladı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabından “Korona virüs salgını nedeniyle işyeri kapanan esnafımızla işyeri açık olan işletmelerimizi eşleştirme yöntemiyle esnaf kardeşliği programını başlatıyoruz. Bütün iş dünyamızı ve onları temsil eden oda, birlik ve borsaları bu programa desteğe en az bir esnafımıza kardeş olmaya davet ediyorum” diyerek  "Esnaf Kardeşliği" programı başlatıklarını duyurdu.

KAMPANYAYA İLK DESTEK GELDİ

Vali Kaldırım’ın çağrısı sonrası Elazığlı iş adamı Ahmet Yaşar sosyal medya hesabından Vali Kaldırım’ın paylaşımını alıntılayarak; “Valimizin aldığı bu haklı karara ve başlatmış olduğu esnaf kardeşliği projesine ilk desteği biz veriyor; kapalı çarşıda alınan karar gereği dükkanı kapalı olan Cahit Doğan’a işletmesi tekrar açılana kadar destek olacağımızı beyan ediyoruz.” Dedi.

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’da anlamlı kampanyaya destek vererek Sn. Valim, birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olan bu dönemde, esnafımızla omuz omuza sırt sırta vermek, bizlerin bu şehre vefa borcudur. Ben de 2 işletmemizi kardeş İşletme ilan ediyor, maddi manevi yanlarında olmayı taahhüt ederek, kampanyanızı destekliyorum. dedi.