• Dolar
  6.7688
 • Euro
  7.6343
 • G. Altın
  366.79
 • T. Altın
  2501.4

Akit TV Sunucusu Serkan Aksarı, ASTAV Yazılım’ın standını ziyaret ederek, GoArt projesi hakkında, “Elazığ’dan başlayıp tüm Türkiye’ye, hatta yurtdışı sınırlarına çıkacak bu projenin, Elazığlı bir girişimcinin öncülüğünde dünyanın hizmetine sunulması gurur verici” dedi.

 

TeknoFest İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirlediği ilk 28 şirketten biri olarak Gebze Bilişim Vadisi’nde yer alan ASTAV Yazılım ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Son olarak Akit TV Sunucusu Serkan Aksarı, ASTAV Yazılım'ı ziyaret ederek, Bakanlık tarafından desteklenen artırılmış gerçeklik ve GoArt projesini deneyimledi.

 

 

Har Holding’in çok güzel işler ortaya çıkardığını söyleyen Aksarı,

“Ben Akit TV’de gece yayını sunuyordum. Har Holding’in çalışmalarını Burak Bey programımızda değerlendirmişti. Kendisini misafir etmiştik. Dolayısıyla geçmişten biliyordum ASTAV’ı ve Har Holding’in bu anlamda güzel çalışmalarını, özellikle proje odaklı çalışmalarını. Dolayısıyla bugün burada işin açıkçası çok da şaşırmadım. Çünkü teknolojik gelişmeleri nasıl yakından takip ettiklerini biliyordum. TeknoFest gibi dünyaya mal olmuş bir festivalde, ASTAV’ın olması, Har Holding’in böylesine iyi işler çıkarması taktire şayan, gurura şayan. O yüzden ben başta Har Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burak Beyi ve tüm ekibini tebrik ediyorum. Buradan tüm Elazığlı hemşehrilerimize de selamlarımı iletiyorum. Mutlaka imkanları varsa bu festivali gelip görsünler ve ASTAV Yazılım’ın tarihe yolculuk projesi olan GoArt’ı mutlaka deneyimlesinler. Elazığlı bir girişimcinin böyle özel bir teknolojiyi insanlığın hizmetine sunması taktire şayan. Bir kez daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GoArt projesinin Türkiye sınırları aşacak büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Aksarı,

“Bildiğim kadarıyla ASTAV’ın çok özel bir projesi var. Bu teknoloji sanıyorum ki, Harput için de kullanılacak. Bu teknolojinin Harput için de uygulanıyor olması, Elazığ için de bir kazanım yaratılıyor olması, mükemmel bir şey.  Elazığ’dan başlayıp, tüm Türkiye’ye yayılıyor olması, belki sınırlarımızın dışına, yurtdışına çıkması hele ki bunun Elazığlı bir girişimcinin öncülüğünde yapılıyor olması ve dünyanın hizmetine sunuluyor olması da gurur verici” dedi.

Haber: Neriman Akbaş