• Dolar
  6.8634
 • Euro
  7.8012
 • G. Altın
  398.87
 • T. Altın
  2710.1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Beyaz Saray'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan'ı ABD Başkanı Trump ve eşi karşıladı. Ve artık gözler Beyaz Saray’daki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine çevrildi.

Beyaz Saray'da önce baş başa, sonra da heyetler arası görüşmede bir araya gelecek iki liderin ajandasında birçok önemli dosya bulunuyor. Suriye’nin kuzeyinde varılan mutabakat ve ABD’nin terör örgütü YPG ile olan kirli ilişkisi ele alınacak. Öte yandan Suriye konusundaki krizin çözülememesinin bir diğer nedeni olan YPG/PKK'nın elebaşlarından Mazlum Kobani kod adlı terörist Ferhat Abdi Şahin'in Washington'a davet edilmesi konusu da Erdoğan'ın çantasındaki önemli dosyalardan biri.

 

 

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Beyaz Saray'da Trump tarafından kapıda karşılandı.

"BASIN TOPLANTISINDA KONUŞACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın başkan ile birlikte birazdan basın toplantısı yapacağız. Basın toplantısında etraflıca anlatacağız" dedi.

HEDEF 100 MİLYAR DOLAR

ABD Başkanı Trump, "Buradaki ticaret sözleşmeleri hakkında da konuşacağız. Türkiye ile olan ticaret ilişkilerimizi belirgin bir şekilde geliştirmek istiyoruz. Türkiye ile birlikte bunu 100 milyar dolara kadar çıkartabiliriz. İlişkilerimizi düzenleyeceğiz ve ülkelerimiz açısından ticaret ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz" dedi.

"S-400 VE F-35 KONULARINI KONUŞACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırlayan Trump, "S-400 ve F-35 konularını da konuşacağız" ifadelerini kullandı.

HABER: TOLGA SÖNMEZ