• Dolar
  6.8675
 • Euro
  7.7751
 • G. Altın
  398.77
 • T. Altın
  2703.5

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın görüşmesinden öncesinde #TurkeyFightsISISandYPG etiketi Twitter'da dünya gündemine oturmuştu. Ancak, Twitter bu başlığı sansür uygulayarak büyük bir skandala imza attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın görüşmesinden öncesinde #TurkeyFightsISISandYPG (Türkiye, DEAŞ ve YPG ile mücadele ediyor) etiketi Twitter'da dünya gündemine oturmuştu. Ancak, Twitter bu başlığı sansür uygulayarak büyük bir skandala imza attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın görüşmesi öncesinde Washington sokaklarında Türkiye'nin DEAŞ ve YPG terör örgütlerine karşı verdiği haklı mücadele anlatıldı. Bu mücadele sosyal paylaşım sitesi Twitter'da da #TurkeyFightsISISandYPG (Türkiye, DEAŞ ve YPG ile mücadele ediyor) etiketiyle dünya gündemine oturdu. Ancak Türkiye'nin terörle mücadelesini anlatan etikete Twitter tarafından sansür uygulandı ve dünya gündeminden düşürüldü.

TWITTER'DAN BÜYÜK HAZIMSIZLIK!

Konuyla ilgili de Twitter'dan #TurkeyFightsISISandYPG konu başlığı açıldı. Açılan bu başlık, kısa sürede sosyal medyayı sallayarak dünya gündeminde ilk sıraya oturdu. Ancak Twitter'dan skandal bir sansür hamlesi geldi. Twitter, binlerce mesaj alan başlığı dünya gündeminden düşürdü.

BU İLK SKANDAL DEĞİL!

Twitter yönetimi, daha önce de terör örgütü YPG/PKK elebaşı Mazlum Kobani'nin hesabını onaylamıştı. Twitter daha önce de, PKK/YPG'nin propaganda hesabına mavi tık vermişti.

HABER: TOLGA SÖNMEZ