• Dolar
  7.3846
 • Euro
  8.9749
 • G. Altın
  441.87
 • T. Altın
  2992.3

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen bayram etkinliklerinin ilk gününde Türk Halk Müziği Sanatçısı Esat Kabaklı sevilen türkülerini Elazığlılar için seslendirdi. Konser, Kültür Park Amfi Tiyatroda gerçekleşti.

 

 

KONSERE YOĞUN İLGİ

Maske ve sosyal mesafe kurallarıyla uyumlu gerçekleştirilen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sanatçının seslendirdiği eserlerin neredeyse tamamına eşlik eden Elazığlılar, özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da sevdiği “Ez Oğlum” türküsünü ayrı bir coşkuyla söyledi.

 

 

Program aralarında, Elazığlı olmaktan ve hemşehrileri için sahne almaktan gurur duyduğunu ifade eden Esat Kabaklı, vesile olan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na da ayrıca teşekkür etti.

Konser programı sonunda ise Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu tarafından sanatçı Esat Kabaklı’ya Türk bayrağı ve çiçek takdim edildi.

 

 

TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİ

Elazığ Belediyesi’nden programa ilişkin yapılan açıklamada, ücretsiz bayram konserlerinin 3 Ağustos tarihinde Zülfü Demirtaş, Hasan Öztürk, Gürkan Soran, Hüseyin Gürocak ve Adnan Çilesiz’in icra edeceği Harput Müziği konseri ile sona ereceği ve tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.