Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Elazığ’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Aşı stantlarını da ziyaret eden metin Bulut, vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Seçim bölgesi Elazığ’a gelen Ak Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut’un ziyaretlerinin ilk durağı Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü oldu.

Metin Bulut, İtfaiye Müdürü İbrahim Başgün ve itfaiye personeli tarafından karşılandı.

İtfaiye Müdürü İbrahim Başgün, Ak parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Başgün açıklamasının devamında her bayram olduğu gibi Vekilimiz bu bayramda yine geldi, bizi onurlandırdı. Bizim sıkıntılı zamanlarımızda bize her konuda destek vermiştir. Su altı ve su üstü arama kurtarma ekibimizin göl kenarında yeri yoktu şimdi konuştuk bize o konuda yardımcı olacağını yer tahsisinde bulunacağını taahhüt etti bu konudan ötürü kendilerine teşekkür ediyorum. Dedi.

 

 

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, itfaiye ekiplerinin yaptıkları çalışmalardan dolayı önemine değinerek, her fırsatta itfaiye ekiplerinin yanında olduklarını söyledi. Milletvekili Bulut, “Bütün bayramlarda ve özel günlerde biz elimizden geldiğince itfaiye teşkilatımızı ziyaret etmeye çalışıyoruz çünkü onlar herkes evinde çoluğu çocuğu ile bayramlaşırken onların güvenini sağlamak için çok büyük fedakarlıkta bulunuyorlar bizde bu fedakarlıkta bulunan kardeşlerimizin yanına gidelim onlarla selamlaşalım istiyoruz. Artık bu gelenek haline geldi gelmediğimizde eksiklik hissediyoruz. Tabi geldiğimizde de moral buluyoruz, motive oluyoruz çünkü yapılan güzel şeyler hakikaten bizi de oldukça mutlu ediyor. Özellikle her geldiğimizde bir büyümenin olduğunu gözlemliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Metin Bulut, daha sonra İtfaiye müdürlüğüne kazandırılan 60 metre yüksekliğe ulaşabilen yerli ve milli aracı inceledi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’u bir sonraki durağı alışveriş merkezinde kurulan covit 19 aşı standı oldu. 112 Acil çağrı Merkezi’ni ziyaret eden Ak parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, merkezle ilgili bilgi aldı.

 

 

“TEK İHTİYACIMIZ VATANDAŞLARIN GELİP AŞI OLMASI “

Ziyaretleri sonrasında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Aşı uygulama noktaları ile hizmetin vatandaşın ayağına gittiğini söyledi. Bulut, vatandaşları aşı olmaya davet ederek; “Özellikle ben Sağlık İl Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyorum aşı uygulama noktaları ile hizmet artık vatandaşın ayağına kadar gidiyor. Vatandaş artık randevu almadan hastaneye gitmeden sıra beklemeden bulunduğu bir alışveriş merkezinde dahi aşısını olabiliyor ki, Elazığ’ın en tanınmış AVM’lerinden bir tanesinde vatandaşlarımız gelip sadece TC numaraları ile aşı sırasının gelip gelmediğini öğrenip istediği aşıyı yapabiliyor. Bugün itibariyle Elazığ’da aşılama oranı yüzde 50’yi geçmiş bu büyük bir oran dedi. Bugün biz gerçekten güçlü bir devletiz, milletine sahip olan devletimiz yeteri kadar aşı stoğu olan bir ülkeyiz, tek ihtiyacımız sırası gelen vatandaşların gelip aşı olması” dedi.

“VATANDAŞIMIZA HİZMET EDİLİYOR OLMASINDAN ÇOK MUTLU OLDUK”

Acil Çağrıların tümünün tek çarı altında toplandığı merkezinde önemine değinene Metin Bulut, vatandaşa en iyi hizmetin verildiğini söyledi. Milletvekili Bulut, Artık çok daha etkin bir şekilde multidisipliner bir  çalışma ile AFAD’ın, Orman Müdürlüğü’nün, İtfaiyenin Sağlık ve Emniyet Müdürlüğü’nün hepsinin aynı yerde toplandığı ve öncü çağrıların alınıp alanına göre yönlendirildiği çok modern bir binada vatandaşımıza hizmet ediliyor olmasından çok mutlu olduk” dedi.