İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tunceli’deki programlara katılmak üzere Elazığ’a geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Elazığ’a geldi. Daha önce 8 Temmuz Perşembe günü Elazığ’a geleceği kaydedilen Akşener’in programları, 12 Temmuz Pazartesi gününe ertelenmişti.

Ankara’dan özel uçak ile Elazığ’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Elazığ Havalimanında  CHP  Elazığ Milletvekili  Gürsel Erol,  CHP Tunceli Milletvekili  Polat Şaroğlu ve  Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, İYİ Parti ve CHP Elazığ İl teşkilatı ve partililer tarafından karşılandı.

 

 

"ELAZIĞ İLE İLGİLİ KISA DEĞERLENDİRME ZOR"

Gazetecilerin Elazığ ile ilgili değerlendirme istemesi üzerine kısa bir açıklama yapan Genel Başkan Akşener; “Elazığ ile ilgili kısa değerlendirme zor çünkü Elazığ öyle bir şehrimiz ki pek çok övgüyü yaşayan insanları açısından pek çok sözü hak eden bir şehrimiz ifadelerini kullandı. Elazığ programı olacak mı sorusuna ise Akşener; “Bugün Elazığ’a gelmedim buradan Tunceli’ye geçeceğiz ama Doğu Anadolu’da iller ilçeler geziyorum, esnaf dolaşıyorum, köylüler ile bir araya geliyorum, Elazığ’a geleceğim ama tarihi belirli değil onu Genel Merkez beliyorlar ama her hafta 3 vilayetimize gideceğiz bayramdan sonraki fasılda.” Dedi.

 

 

PERTEK İLÇESİNE GEÇTİ

Akşener, havalimanından karayoluyla Tunceli’nin Pertek ilçesine geçti.  Pertek’te vatandaşlarla bir araya gelecek olan Akşener, ardından Tunceli’ye gidecek.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Tunceli programının ardından Elazığ’dan özel uçak ile Ankara’ya dönmesi bekleniyor.