Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş Yapılan Enerji Santrallerine İlişkin Açıklamalarda Bulunarak Elazığ’ın Güneş Enerji Santrali'ni Tunceli'ye Kaptırdığını Söyledi.

Elazığ’da ki Güneş Enerji Santrallerine ilişkin Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş açıklamalarda bulundu.

Güneş Enerji Santrali projesinin hayati bir önem taşıdığını belirten Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş; “Her dönem İlimiz siyasetçilerinin seçim vaatleri başında bulunan ve 19 yıldır her defasında siyasi malzeme olarak kullanılan Kuzova sulama projesi, Dosyası kapatılarak bir sonraki seçimde tekrar malzeme olarak kullanılmak üzere rafa kaldırılmış görünüyor.” dedi.

Projenin Elazığ’dan alınarak artık Tunceli Akpazar beldesine yapılmasına karar verildiğini söyleyen Başkan Karakuş; çiftçilerimizin en büyük girdilerinden biri olan elektrik giderine kökten çözüm olarak bitirecek olan ve İlimizde, Kuzuova da yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali projesine neden sahip çıkmadınız ve ilimizde yapılmasını sağlamadınız” ifadelerinde bulundu.