• Dolar
  6.8612
 • Euro
  7.7521
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2656.7

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, CHP Milletvekili Gürsel Erol’un imar planı eleştirilerine sert sözlerle karşılık verdi.

Kanal 23 ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında Metin Erol’un konuğu olan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut programda CHP Milletvekili Gürsel Erol’a sert sözlerle yüklendi.

Metin Erol’un Milletvekili Gürsel Erol’un imar planı hakkında rant var açıklamasını hatırlatması üzerine Milletvekili Bulut, “Belediye başkanımız bu açıklamalara çok üzüldü. Bu çok ağır bir kelime, belediye başkanını böyle bir şeyle suçlamak, hırsızlıkla suçlamak gibi bir şey. Ben Şahin Başkanın Gürsel Bey'i çok ciddiye aldığını düşünüyorum, ben vatandaşımızın bu konuda çok ciddiye aldığını düşünmüyorum.“ dedi.

 

“GÜRSEL EROL’U CİDDİYE ALMADIM”

Milletvekili Bulut açıklamalarının devamında, “Gürsel Bey’in siyaset yapma tarzın baktığımızda biraz pragmatist, ideolojik bir siyaset yapıyor. Yani Tunceli’de HDP’ye, PKK’ya selam söyleyip milletvekili seçilen bir milletvekili, bir bakıyorsunuz orada PKK’nın şehit ettiği bir öğretmenin cenazesinde ön safta olan, Elazığ’a geldiğinde benden daha çok milliyetçi olan, milli görüşe gittiğinde daha milli görüşçüden daha çok milliyetçi olan yani çok farklı bir siyaset tarzı uyguluyor. Ben doğrusunu söylemek gerekirse milletvekili olduğum günden bugüne çok ciddiye almadım. Vatandaşımızın da Gürsel Erol’u bu konuda çok ciddiye aldığını düşünmüyorum.” İfadelerini kullandı.

 

“PARTİSİ DE CİDDİYE ALMIYOR”

Bulut, “Neticesinde partisi de çok ciddiye almıyor. CHP içerisinde de tanıdığımız bildiğimiz konuştuğumuz arkadaşlarımız da var aynı tavırları partisi içerisinde de yapıyor. Bir milletvekili düşünün seçildiğinin ertesi gün gidip genel merkezin önünde oturup şu genel başkan istifa etmedikçe ben burada oturma eylemi yapacağım diyen bir milletvekilinden bahsediyoruz. Partisi de çok ciddiye almıyor. Eğer Gürsel beyin söyleyecek sözü varsa kusura bakmasın Şahin Bey’e söylemesin Canan Kaftancıoğlu’na söylesin" dedi.

 

İŞTE O ANLAR