• Dolar
  6.9892
 • Euro
  8.237
 • G. Altın
  442.65
 • T. Altın
  3034.1

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkan Adayı Derviş Ayhan Çaka adaylık süreci ve delege seçimi hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan adayı Çaka: “Biz çıktığımız demokrasi yolundan bir adım dahi geri durmayacağız.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkan Adayı Derviş Ayhan Çaka açıklaması şöyle:

 “Elazığ kamuoyunun da yakından bildiği üzere uzun bir süre önce partimizin il kongre süreçleri başlamış bulunmaktadır.  Bu süre zarfında ben ve ekip arkadaşlarım çok ciddi bir demokrasi mücadelesi vermekteyiz. Bu mücadelemiz her ne kadar parti içi bir mücadele gibi görünse de yola çıkarken Elazığ’a ve Türkiye’ye örnek olacak bir demokratik mücadeleyi ortaya koymayı ilke edinerek, bütün çalışmalarımızı bu ilke doğrultusunda yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. 

 Ben ve ekip arkadaşlarımın verdiği demokrasi mücadelesinin bir sonucu olarak Elazığ’da demokratik yarış noktasında ciddi bir kazanım elde ettik. Üyelerimizin uzun bir süredir talep ettiği ve adeta hayalleri haline gelen delegeleri belirleme isteği gerçekleşti.  Mevcut il yönetimi her ne kadar demokratik yarışı engellemek için mahallelere sandık kurulmasını engellemeye çalışsa da bu engellemelerini boşa çıkartarak üyelerimizin kendi delegelerini kendilerinin seçmesini sağlamış bulunuyoruz.

 

 

Ancak mevcut il yönetimi geçmişten gelen delege yazım anlayışının bir sonucu olarak üyelerimizin demokratik haklarını kullanmasını içine sindiremeyerek farklı bir oyun içine girmiştir.   İl Başkanlığına ve merkez ilçe başkanlığına aday olan arkadaşlarımıza ve bize  bütün taleplerimize rağmen üye listelerini vermeyerek üyelerimize ulaşmamızı engellemeye çalışmıştır.  Mevcut yönetim  kapalı kapılar ardında yazdıkları ve sadece kendilerinin tanıdıkları isimleri delege  yapmak için  sandıklar üzerinde yeni bir oyun içine girmiştir.  Mevcut il yönetimi  her mahallemizde ayrı ayrı kurulacak olan sandıklarda sadece kendilerinin tanıdıkları isimlerden oluşan listeler hazırlayarak üyelerimize sadece bunlara oy verebilirsiniz deme cüretinde bulunmuştur.

Mevcut il yönetimi ortaya koyduğu bu davranışla adeta üyelerimizin akıllarıyla dalga geçmekte ,  üyelerimizin en demokratik hakları olan seçme ve seçilme hakkını gasp etmeye çalışmaktadır. Buradan sizlerin aracılığıyla bütün üyelerimize şu çağrıda bulunmak istiyorum.  Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi olan her yurttaş mahallelerimizde kurulacak sandıklarda delege olma hakkına sahiptir.  15 Kasım Cuma günü saat 8:00’da Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Aydın Kıraathanesi’nde , Yıldızbağları Mahallesi’nde Dersim Kıraathanesi’nde,  Esentepe Mahallesi’nde Munzur Kıraathanesi ‘nde ve Abdullahpaşa Mahallesi’nde  Yıldırımlar Kıraathanesi’nde delege seçimleri yapılacak, ilerleyen günlerde de diğer mahallelerimizde delege seçimleri  devam edecektir.

 

 

Değerli CHP Üyeleri Delege seçimlerinde sizlere mevcut il yönetimi tarafından dayatılan delege listelerini yırtıp atın. Özgür ve liyakatli bir CHP Elazığ yönetimi için özgürlüğün rengi olan mavi listeyi seçin. Bu noktada mevcut il yönetiminin şunu çok iyi bilmesini istiyorum.  Her ne kadar yolumuzu kesmeye çalışsanız da,  partililerimizi kurulacak sandıklar ile ilgili olarak bilgilendirmesiniz de, biz çıktığımız demokrasi yolundan bir adım dahi geri durmayacağız. Gasp etmeye çalıştığınız haklarımızdan asla taviz vermeyeceğiz.

Partililerimizin hakkı olan seçme ve  seçilme hakkını ellerinden almanıza izin vermeceğiz.  Şunu açıkça belirtmek istiyorum  ki her ne yaparsanız yapın hakkımız olanı size teslim etmeyeceğiz.”

 

HABER: TOLGA SÖNMEZ