• Dolar
  7.4126
 • Euro
  9.0363
 • G. Altın
  441.83
 • T. Altın
  2975.2

81 ilde teşkilatlanma çalışmalarına hız veren DEVA Partisinin Elazığ İl Başkanı belli oldu

Eski Dışişleri ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın kurduğu ve Genel Başkanı olduğu DEVA Partisinde teşkilat çalışmaları devam ediyor.

Son olarak Genel Merkezi açılan DEVA partisinin Elazığ İl Başkanı da belli oldu.

Partinin Elazığ İl başkanlığına Eğitimci Murat Dağhan atandı.

1972 yılında Elazığ’da doğan DEVA Partisi Elazığ Kurucu İl Başkanı Murat Dağhan, ilk ve ortaöğrenimini Elazığ’da tamamladı. 1996 yılında Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yapan Dağhan, üç yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenlik görevini yürüttü.

1999 yılından bu yana kendi özel eğitim kurumlarını işletmekte olan DEVA Partisi Elazığ Kurucu İl Başkanı Murat Dağhan, 2018’den bu yana MÜSİAD Elazığ Şubesi Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyor.

Evli ve 1 çocuk babası olan Murat Dağhan’ın İl Başkanlığına atanmasıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “DEVA Partisi Elazığ Kurucu İl Başkanı Murat Dağhan’ı tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Partimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.