AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, CHP’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylediği diktatör söylemini sert sözlerle eleştirdi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Milletvekili Ağar, ''Gün geçmiyor ki CHP yeni bir skandala imza atmasın.'' dedi.

“BUNUN ADI BAL GİBİ 5. KOL FAALİYETİDİR.”

Ağar açıklamasının devamında; “Milletimiz CHP kadrolarının milli iradeye saygısızlıklarını suratlarına çarpmaktan yoruldu, bunlar milleti yok saymaktan, milletin değerlerine saygısızca dil uzatmaktan yorulmadı. CHP Yönetimi, Doğu Akdeniz ve Libya’da Fransa’nın, Karabağ’da Ermenistan’ın, Güney sınırlarımızda Esed rejiminin ve ulusal güvenliğimiz noktasında ABD’nin görüşlerini savunuyor. Bunun adı bal gibi 5. kol faaliyetidir.” İfadelerini kullandı.

“ERDOĞAN, CHP YÖNETİMİ’NİN YÜRÜTTÜĞÜ FAALİYETİN ADINI KOYMUŞTUR.”

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, CHP Yönetimi’nin yürüttüğü faaliyetin adını koymuştur. Diyen Milletvekili Ağar; “Şayet CHP bu ifadeden rahatsız ise ulusal politikalara dair yaklaşımını gözden geçirmelidir.  Öte yandan CHP Yöneticilerinin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını Soğuk Savaş diktatörleriyle mukayese etmesi hadsizliktir; Sayın Cumhurbaşkanımızı bu makama getiren seçmen iradesine saygısızlıktır! Ayrıca CHP yöneticilerinin Cumhurbaşkanımıza “diktatör” diyerek saldırması da bizzat dışarıdaki kara propaganda merkezlerinin kullandıkları dilin aynen tekrarıdır ve bu da başlı başına bir 5. kol faaliyetidir.” dedi.