AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un çirkin açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin üzerinden 1 yıla yakın geçmesinin ardından, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, partisinden 30 milletvekili ile yapılan çalışmaları yerinde incelemek için Elazığ’a geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve beraberindeki heyet kentte çeşitli noktalarda incelemelerde bulunduktan sonra gezi için hazırlanan otobüsten açıklamalarda bulundu.

ÖZTUNÇ'TAN SINIRINI AŞAN SÖZLER

Öztürk’ün yaptığı açıklamalar ise Elazığlıları adeta çileden çıkarttı. Öztürk açıklamasında; “Size tüp verdiler mi eve dolu verip geri dolu istiyorlar. Deprem olmuş insanlar ekonomik krizde nasıl yapacaksın yardım kolisi tam geliyor mu gelmiyor. Gelenin içinde de çoğunlukla biliyorum zamanı tarihi geçmiş ürünler var öyle değil mi? hak mı böyle bir hak olur mu? Bunun için mi var devlet. Hepiniz, çoğunuz büyük bir çoğunluğunuz büyük bir kısmınız gittiniz AK Parti'ye oy verdiniz bunun için mi oy verdiniz? Bunları uyarmak için kulaklarını çekmek için bugün buradayız.” İfadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ AĞAR: "BEN GELEYİM"

Öztürk’ün açıklamalarına AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar sert tepki gösterdi. Ağar sosyal medya hesabından zor günde gelmedin şimdi bugün bu ne terbiyesizlik diyerek tepkisini gösterirken açıklamasının devamında ; “Elazığ’dayım nerdeyseniz siz misafirsiniz zahmet etmeyin ben geleyim deneyin kulağımı çekmeyi bir senedir bu şehirde devlet millet el ele çalışanlar hastalıklarını saklamaya çalışarak evleri yetiştirmeye çalışıyor zor günde gelmedin şimdi bugün bu ne terbiyesizlik “ dedi.