CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında skandal sözlerine siyasilerden peş peşe tepkiler geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı "Sözde Cumhurbaşkanı" ifadesi siyasette yeni bir tartışma başlattı.

Kılıçdaroğlu'nun skandal sözlerine başta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Adalet Bakanı Gül, AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtuluş olmak üzere bir çok siyasiden tepki yağdı.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik skandal sözlerine bir tepki de AK Parti Elazığ Milletvekili Ağar’dan geldi.

Ağar yaptığı açıklamada; ‘‘Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunlarına, Cumhurbaşkanlığı makamına, milletin iradesine, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin temel prensiplerine alenen hakaret etmiştir.’’